Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Artık hastalanmak yok

01.05.2021
33

Can Verene kadar sıhhatli ve mutlu yaşamak elinizde. Nasıl mı ? “Biz ne düşünüyorsak O’yuz” diyor Dr. Drauzio Varella. Varella’ya göre ruh beden ikilisi bütün bir koordinasyon …

yaşlı
Can Verene kadar sıhhatli ve mutlu yaşamak elinizde. Nasıl mı ?

“Biz ne düşünüyorsak O’yuz” diyor Dr. Drauzio Varella. Varella’ya göre ruh beden ikilisi bütün bir koordinasyon içinde çalışıyor ve beynin verdiği komutları tüm hücrelere iletiyor. Hücre belleğinizi arınıp, iyi ve hoş düşünceler yükleyerek hiç hastalanmadan yaşamak ise hayal değil. Yapmanız gereken tek şey “İyi olma sanatı”nı bilmek…

Dünya üzerindeki insanların çok azının iyi olma sanatını uyguladığının altını çizen Dr. Drauzio Varella “İnsan genetik parolalarından sıyrılmayı, kendi ve iyi olmayı bilebilirse, can verene kadar sıhhatli, huzurlu ve mutlu yaşayabilir” diyor. Varella’nın yöntemi reelinde hepimizin bildiği ama günlük çark içinde fırsat bulup uygulayamadığı kolay yöntemlerden ibaret. İşte her zaman sevinçli, sıhhatli, iyilik ve mutluluk dolu bir vicdana sahip olmak için Dr. Varella’nın önerdiği kaideler.

ÜLSER VE FITIK OLMAMAK İÇİN: DUYGULARINIZI ANLATIN
Saklanan veya baskılanan coşku ve duygular gastrit, ülser, felfıtığı, bel sızıları gibi hastalıklara yola çar. Zamanla duyguların bastırılması kansere dönüşür. Öyleyse sırlarımımızı, kusurlarımızı birileriyle paylaşmalıyız. Diyalog, konuşma, kelime çok eforlu birer ilaç ve muhteşem terapidir.

SAĞLIK KURUMU MUKADDERATINIZ OLMASIN OLDUĞUNUZDAN FARKLI YAŞAMAYIN
Hakikati gizleyen, rol yapan her zaman mutlu görüntüsü veren muhteşem görünmek isteyen şahıs tonlarca ağırlığı biriktirmektedir. Ayağı kilden olan bronz bir heykeldir. Kandırıcı görünerek yaşamak kadar sıhhat için makûs bir şey yoktur. Mukadderatları ilaç, sağlık kurumu ve acıdır.

KISKANÇ VE REKABETÇİ OLMAMAK İÇİN TENKİTLERİ KABULLENİN
Yalanlayıcılık ve kendine hürmet beceriksizliği, kendimizi kendimize yabancılaştırır. Kendimizle barışık olmak sıhhat hayatın anahtarıdır. Bunu kabul etmeyenler kıskanç, taklitçi, fazla rekabetçi ve devirici olurlar. Bu bilgelik, usluluk ve terapidir. Çözümler bulun. Negatif bireyler çözüm bulamazlar ve meseleleri geliştirirler. Üzülmeyi, rivayeti ve karamsarlığı seçim ederler. Karanlığı kovmak için kibrit yakmalı. Arı küçücüktür fakat varolan en tatlı şeylerden birisini üretir. Biz ne düşünüyorsak oyuz. Negatif düşünce, hastalığa dönüşen olumsuz enerji üretir.

SIHHATE EFOR KATMAK İÇİN GÜVENİN
Güvenmeyen şahıs bağlantı kuramaz, sarih değildir, derin ve sağlam ilişkiler geliştiremez hakikat dostlukları nasıl kurabileceğini bilemez. Güvensizlik içinizdeki inancın azlığıdır. Yaşamı hazin yaşamayın. Espri. Kahkaha. Huzur. Mutluluk. Bunlar sıhhate efor verir ve daha uzun bir hayat getirir. Mutlu şahıs yaşadığı etrafının geliştirir. İyi espri bizi hekimin eline gözetir. Mutululuk ve sıhhat terapidir.

MİDE VE ASAP HASTASI OLMAMAK İÇİN:
Tereddüt şahıs güvensiz, evham ve ıstırap içinde olur. Tereddütlük meseleleri, evhamları ve çatışmaları arttırır. İnsanlık tarihi kararlardan oluşur. Karar vermek, ötekilerinin kazanması için bırakmayı ve avantajları kaybetmeyi netlikle öğrenmektir. Tereddüt bireyler mide rahatsızlığı, asap hastalıkları ve cilt meselelerinin kurbanıdırlar.

Bugün

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=58015&cat=220&dt=2008/02/27

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.