Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ayda 6 kilo vermek çok kolay!

13.08.2021
18
Ayda 6 kilo vermek çok kolay!

Fazla kilolar hem sağlık balansını bozuyor hem de estetik açısından mesele teşkil ediyor. İşte kalıcı ve sağlıklı perhiz teklifleri. Diyetisyen Serkan Meblağ ’ın verdiği 6 tüyo ile …

Fazla kilolar hem sağlık balansını bozuyor hem de estetik açısından mesele teşkil ediyor. İşte kalıcı ve sağlıklı perhiz teklifleri.

Diyetisyen Serkan Meblağ ’ın verdiği 6 tüyo ile bir ayda bütün 6 kilo verebilirsiniz.

İşte kalıcı kilo vermenin altı tüyoyla kolay yöntemi!

– Kalıcı kilo kaybı için su!
Balanslı ve kalıcı kilo vermenizin temeli sudur. Su hem bedendeki ödemin atılmasını hem de yağ yaklmasını sağlar. Bu sebeple erkekler günde 10-12, bayanların ise 8-10 su kadehi su içmeleri zorunludur.

– Kahvaltıda peynir yiyin!
Kahvaltısız güne başladığınızda kilo almanız kaçınılmaz bir vaziyettir. Özellikle kahvaltıda peynir çeşitleri ile yumurta harcamanız kilo kaybını süratlendirecektir. Kahvaltıda söğüş sebze harcarsanız bağışıklık sisteminiz kuvvetlenir. Ayrıca bir ölçü zeytin arada reçel veya balı da kahvaltıda seçim edebilirsiniz.

– Prbitkieinli yiyecekleri harcayın
Daha az karbonhidrat harcayıp daha fazla ve prbitkiein yerseniz başta karın bölgesi olmak üzere kilo kaybınız reelleşir. Sabah kahvaltısında yumurta, öğle ve akşam yemeklerinin en az birisinde kırmızı et, tavuk, balık veya köfteyi harcamanız kilo verme süratinizi artıracaktır.

– Ara öğün sıklaştırın
Ara öğünsüz kilo kaybının sağlanması olası değildir. Şayet tatlı beğeniyorsanız kuru kayısı, incir, erik ve üzüm seçim edebilirsiniz. Tuzlularda ise fındık, badem, ceviz gibi kuruyemişler, tuzlu bisküvi yiyebilirsiniz.

– Devamlı hareket edin
Günümüzde obezitenin çoğalmasının temel sebeplerinden biriside hareketsizliktir. Yoğun çalışma saatleri sebebi ile spor yapmaya zamanınız yoksa, iş çıkışı yürüyüş, az araba kullanmanın dahi sizin için fayda sağladığını göreceksiniz. Ayrıca zamanı olanlar için haftada 3-4 gün 45 dakika veya bir saat yürüyüş yapılması en sağlıklı olanıdır.

– Uykuyu tertip edin
Geç saatlere kadar bitkiuruyorsanız kilo verme süratiniz yavaş olur. Gece geç saate kadar bitkiurmak yağ yakan, gece 12 ila 2 arasında çalışan leptin hormonun salgılanmasını maniler. Bu gidişatta kilo verme süratinizin eksilmesine neden olur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.