Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Az konuşun, illet hastalık olmayın

28.07.2021
18

Uzun zaman cep telefonuyla konuşmak illet hastalık riskini çoğaldırıyor Cep telefonuyla her gün birkaç saat görüşme yapanların tükürük bezi illet hastalıkine tutulma tehlikesinin hiç konuşmayanlara göre yüzde 50 …

Uzun zaman cep telefonuyla konuşmak illet hastalık riskini çoğaldırıyor
cep telefonu
Cep telefonuyla her gün birkaç saat görüşme yapanların tükürük bezi illet hastalıkine tutulma tehlikesinin hiç konuşmayanlara göre yüzde 50 çoğaldığı belirtildi.

Araştırma ayrıca kırsal alanda cep telefonu kullananların kenttekilere oranla illet hastalık tehlikesiyle daha fazla karşı karşıya olduğunu ortaya koydu.

Bunun sebebi ise kırsal alanda baz istasyonu rakamının daha az bulunması ve cep telefonlarının sinyal almak için daha fazla ışınım yayıyor olması.

Tehlikeyi yüzde 50 artırıyor
İsrail ’deki Tel Aviv Üniversitesi ’nden Dr. Siegal Sadetzki, tükürük bezlerinde iyi ya da makûs mizaçlı ur oluşan 500 birey üzerinde yaptığı araştırmada, hastalardan cep telefonu kullanma alışkanlıklarını, hangi sıklıklarda ve ne kadar müddetle konuştuklarını sordu. Belirtiler sıhhatli 1300 şahsın alışkanlığıyla karşılaştırıldı.

Neticede cep telefonunu kulağına yaslayarak günde bir kaç saat konuşma yapanların tükürük bezlerinde ur oluşması tehlikesinin yüzde 50 çoğaldığı saptandı.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=56632&cat=220&dt=2008/02/19

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.