Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Balığın ardından içtiği enerji içeği öldürdü

07.07.2021
8

Uzmanlar uyardı: Netlikle içilmemeli! Zeytinburnu’nda iddiaya göre Bayram Altın 60 balık yedikten sonra üzerine birkaç kutu enerji meşrubatı içti. Bulantı, baş dönmesi ve mide sızısı gibi …

enerji içeceği
Uzmanlar uyardı: Netlikle içilmemeli!

Zeytinburnu ’nda iddiaya göre Bayram Altın 60 balık yedikten sonra üzerine birkaç kutu enerji meşrubatı içti. Bulantı, baş dönmesi ve mide sızısı gibi rahatsızlıklar sezmeye başlayan Altın, caddede yürüyemeyecek gidişata geldi. Yaşlı adamı fark eden etraftaki yurttaşlar ambulans çağırdı. Altın görevlilere enerji meşrubatı içtiğini söyledi. Sağlık takımlarının müdahalesine karşın uğursuz adam vaka yerinde yaşamını kaybetti.

FAZLA KAFEİN HASARLI
Hekimin analizi neticesinde Altın ’ın kalp yetmezliğinden can verdiği tespit edildi. Altın ’ın yeğeni dayısının kalp yetmezliği olduğunu ve geçen sene anjiyo geçirdiğini söyledi. Bu meşrubatların bedene hasarı olup olmadığını ise uzmanlara sorduk.

İşte görüşler: Kalp Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, enerji meşrubatlarının balıkla beraber harcanmasının hasarı olmayacağını kaydoldu. Ancak fazla ölçüde kafein kapsayan enerji meşrubatlarının kalp hastaları için hasarlı olduğuna değinen Sönmez, “Netlikle içmemeleri gerekir. Ritim bozukluğu ve çarpıntı yapabilir” dedi.

YAŞLILAR HİÇ İÇMEMELİ
Memorial Sağlık Kurumu Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç Dr. Harun Arbatlı da şunları söyledi: “Güçlü yemekler yenirken veya yedikten sonra enerji meşrubatı gibi uyarıcı kalitedeki meşrubatların harcanmaması gerekir. İçkiyle beraber netlikle alınmamalı. Kalp hastalarında bu meşrubatların kesinlikle yan tesiri olur. Özellikle yaşlıların yüksek tansiyon, çarpıntı hatta kalp krizi geçirmesine neden olabilir.”

Bugün

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=78885&cat=220&dt=2008/06/06

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.