Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bu da sevgililer günü perhizi

11.08.2021
25
Bu da sevgililer günü perhizi

Bazı meşrubatlardan uzak durmanız gerek Kilo vermenin ilk adımı içtiklerinizden aldığınız afaki kalorilerden kurtulmaktır. Büyük boy bir latte ve 2 kadeh kırmızı şarapta toplam 600 kalori …

Bazı meşrubatlardan uzak durmanız gerek

Kilo vermenin ilk adımı içtiklerinizden aldığınız afaki kalorilerden kurtulmaktır. Büyük boy bir latte ve 2 kadeh kırmızı şarapta toplam 600 kalori bulunur. Afaki yere aldığınız bu kaloriler kilo vermede önünüzdeki en büyük manidir. İçkiden, kremalı kahvelerden ve sıcak çikolatadan bir vakit uzak durun. Bunların yerine nebat çaylarını seçim edin. Milliyet ’te de yer alan habere göre, tost ve sandviçlerinizin üzerine tadını artırmak için tereyağı, reçel ya da margarin sürüyor olabilirsiniz. Bu mevzuda da oldukça haklısınız. Netle tadı klasikte olduğundan çok daha hoştur. Ancak madalyonun diğer tarafını da dikkate almakta fayda var. Şekersiz reçel, az kalorili margarin gibi perhiz mahsulleri seçim etmeye çalışın.

Kahvaltısız olmaz
Sizi saat 11 ’de daha acıktıracak kadar hafif bir kahvaltı yapmayın. Kahvaltıda karbonhidrat ve prbitkieini bir arada seçim ederseniz çok daha tok sezersiniz. Yumurta ve tost gibi ikilileri deneyin.

Öğle yemeğinde…
Yemeğe başlamadan evvel sebze çorbası için. Bu sizi tok yakalamaya destekçi olacak. Ana yemek olarak da büyük boy bir salata, sebze yemekleri ya da ton balıklı sandviç seçebilirsiniz.

Akşam yemeği
Gece hazımsızlık yaratacak güç hazmedilen gıdalar yerine lifli ve sizi rahat yakalayacak yemekler yiyin. Bol bol su için, akşam yemeğinden sonra azıcık hareket etmeye çalışın. Hemen yatağa uyuyup yatmaya çalışmayın.

Aç kalmayın!
Aç kalarak kilo veremezsiniz, bunu kabul edin. Kendinize işkence sürükleterek ve aç kalarak yalnızca psikolojinizi bozacaksınız. Zira aralıksız yemek yediğinizi hayal ederek yaşayacak ve stresli bir ruh haline gireceksiniz. Daha az yiyin, ekstra yediğiniz besinlere bir vakitliğine ara verin ancak netlikle aç kalmayın!

Kaynak: http://www.haberturk.com/saglik/haber/593134-bu-da-sevgililer-gunu-perhizi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.