Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bu kan grubundan olanlarda büyük risk!

04.04.2021
48
Bu kan grubundan olanlarda büyük risk!

Yapılan araştırmaya göre insanların kan grupları kanser başta olmak üzere bir hayli hastalığı tanımlıyor. 0 kan grubuna sahip insanlar kanser ve öbür hastalıklar için daha az tehlike taşıyor.

Araştırmayı yapan Amerikan Milli Sağlık Enstitüsü’nden Dr. Arash Etemadi. Etemadi, 55 bin bireyi içeren araştırmayı Kuzey Batı İran’da yürüttü. İlk belirtiler, muhakkak hastalıklarda 0 grubu kana sahip olmayanların vefat oranlarının yüzde 9 daha fazla olduğunu gösterdi.

Araştırma sırasında, kan grubuyla mide kanseri arasındaki bağ da incelendi. Neticeler, A,B ve AB grubu kan taşıyanların 0 grubu kana sahip olanlara göre yüzde 55 oranında daha fazla mide kanserine tutulduğunu gösterdi.

 

Bu vaziyet, 0 grubu dışındakilerin netlikle hastalık tehlikeyi taşıdığı anlamına gelmiyor. Beslenme, spor alışkanlığı gibi bir dizi ehemmiyetli etken de mevzubahisi fakat kan grubu 0 olanların bir hayli ehemmiyetli hastalığa tutulma tehlikeyi daha düşük.

Eskiki araştırmalara göre de, hemen hemen tam kanser cinslerinin A ve AB kan gruplarına karşı büyük alakalı dinlediğini ortaya koymuştu. Kansere karşı uğurlu kan grubunu ise 0 grubu oluşturuyor.

D’Adamo’nun araştırmalarına göre kanser ve kan grupları arasındaki ilişki şöyle:

GÖĞÜS KANSERİ

Bu kanser cinsine tutulan bayanlar ile alakalı araştırmalar, O ve B kan grubuna sahip olanların rehabilitasyona daha süratli cevap verdiğini ve daha süratli iyileştiğini gösteriyor.

BEYİN URLARI

Birçok beyin ve asap sistemi kanserleri, A ve AB gruplarını seçim ediyor.

RAHİM KANSERİ

Bu kanser cinsleri de A ve AB gruplarını seçim ediyor, ancak bu hastalıklara tutulan B grubu bayanların rakamı da yüksek bulunuyor.

BAĞIRSAK KANSERİ

Bazı cinslerinde kan grubu esas tanımlayıcı olmuyor. Bağırsak kanserine yol açan en ehemmiyetli faktörler perhiz, hayat şekli ve gerilim biçiminde sıralanıyor.

SİNDİRİM YOLU KANSERİ

Dudak, Dil, yanak, diş eti, yemek borusu kanserleri ile tükürük bezlerindeki urlar, A ve AB grupları ile çok yakın ilişkili bulunuyor. Bu kanserlerin çoğu kendi kendilerine oluşurken, sigarayı vazgeçip, içkiyi eksiltmek ve perhize dikkat etmek tehlikeyi eksiltiyor.

MİDE KANSERİ

Üzerinde araştırma yapılmış 63 bin hadisede mide kanserinin A ve AB gruplarındaki düşük mide asiti ile yakından ilişkili olduğunu ortaya çıkardı.

PANKREAS KANSERİ

Pankreas, karaciğer, safra kesesi ve safra yolu kanserleri, dayanıklı sindirim sistemlerine sahip O gruplarında ender görülüyor. A ve AB grupları yeniden en çok tehlike altında olanlar. B grupları şayet onlar için mahzurlu olan kabuklu yemişleri yerlerse bukanser türlerini tutulabilirler.

LENF VE LÖSEMİ

Bu kanser formu, O grupların meyilli oldukları bir cins. Kan ve lenflerde büyüyen bukanser tercihen O gruplarını kasvete sokar.

TEN VE KEMİK

Ten kanserleri de en fazla O grubunun tutulduğu tek kanser cinsi. Habis melanom ten kanserinin en öldürücü biçimidir. Bu vaziyete karşı O ve B grupları bağışık değildirler.

MESANE KANSERİ

Mesane kanseri en fazla A ve B gruplarında görülür. Hem A hem de B grubunun şahsiyetini taşıyan AB grubu ise büyük ihtimalle azami tehlikeyi taşıyan gruptur.

Kaynak:İnternet Haber

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.