Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bu kan grubundan olanlarda büyük risk!

04.04.2021
31
Bu kan grubundan olanlarda büyük risk!

Yapılan araştırmaya göre insanların kan grupları illet hastalık başta olmak üzere birçok hastalığı belirliyor. 0 kan grubuna sahip insanlar illet hastalık ve öteki hastalıklar için daha az tehlike taşıyor.

Araştırmayı yapan Amerikan Milli Sağlık Enstitüsü ’nden Dr. Arash Etemadi. Etemadi, 55 bin bireyi içeren araştırmayı Kuzey Batı İran ’da yürüttü. İlk bulgular, belirli hastalıklarda 0 grubu kana sahip olmayanların vefat oranlarının yüzde 9 daha fazla olduğunu gösterdi.

Araştırma sırasında, kan grubuyla mide illet hastalıki arasındaki bağ da incelendi. Neticeler, A,B ve AB grubu kan taşıyanların 0 grubu kana sahip olanlara göre yüzde 55 oranında daha fazla mide illet hastalıkine tutulduğunu gösterdi.

 

Bu gidişat, 0 grubu dışındakilerin netlikle hastalık tehlikeyi taşıdığı anlamına gelmiyor. Beslenme, spor alışkanlığı gibi bir dizi ehemmiyetli etken de mevzubahisi fakat kan grubu 0 olanların birçok ehemmiyetli hastalığa tutulma tehlikeyi daha düşük.

Eskiki araştırmalara göre de, hemen hemen bütün illet hastalık cinslerinin A ve AB kan gruplarına karşı büyük alakalı dinlediğini ortaya koymuştu. illet hastalıke karşı uğurlu kan grubunu ise 0 grubu oluşturuyor.

D ’Adamo ’nun araştırmalarına göre illet hastalık ve kan grupları arasındaki ilişki şöyle:

GÖĞÜS illet hastalıkİ

Bu illet hastalık cinsine tutulan bayanlar ile alakalı araştırmalar, O ve B kan grubuna sahip olanların rehabilitasyona daha süratli cevap verdiğini ve daha süratli iyileştiğini gösteriyor.

BEYİN URLARI

Birçok beyin ve asap sistemi illet hastalıkleri, A ve AB gruplarını seçim ediyor.

RAHİM illet hastalıkİ

Bu illet hastalık cinsleri de A ve AB gruplarını seçim ediyor, ancak bu hastalıklara tutulan B grubu bayanların rakamı da yüksek bulunuyor.

BAĞIRSAK illet hastalıkİ

Bazı cinslerinde kan grubu temel belirleyici olmuyor. Bağırsak illet hastalıkine yol açan en ehemmiyetli etmenler perhiz, yaşam biçimi ve gerilim biçiminde sıralanıyor.

SİNDİRİM YOLU illet hastalıkİ

Dudak, Dil, yanak, diş eti, yemek borusu illet hastalıkleri ile tükürük bezlerindeki urlar, A ve AB grupları ile çok yakın ilişkili bulunuyor. Bu illet hastalıklerin çoğu kendi kendilerine oluşurken, sigarayı bırakıp, içkiyi eksiltmek ve perhize dikkat etmek tehlikeyi eksiltiyor.

MİDE illet hastalıkİ

Üzerinde araştırma yapılmış 63 bin olayda mide illet hastalıkinin A ve AB gruplarındaki düşük mide asiti ile yakından ilişkili olduğunu ortaya çıkardı.

PANKREAS illet hastalıkİ

Pankreas, karaciğer, safra kesesi ve safra yolu illet hastalıkleri, dayanıklı sindirim sistemlerine sahip O gruplarında ender görülüyor. A ve AB grupları yeniden en çok tehlike altında olanlar. B grupları şayet onlar için mahzurlu olan kabuklu yemişleri yerlerse buillet hastalık cinslerine yakalanabilirler.

LENF VE LÖSEMİ

Bu illet hastalık formu, O grupların meyilli oldukları bir cins. Kan ve lenflerde büyüyen buillet hastalık tercihen O gruplarını kasvete sokar.

TEN VE KEMİK

Ten illet hastalıkleri de en fazla O grubunun tutulduğu tek illet hastalık cinsi. Habis melanom ten illet hastalıkinin en öldürücü biçimidir. Bu vaziyete karşı O ve B grupları bağışık değildirler.

MESANE illet hastalıkİ

Mesane illet hastalıki en fazla A ve B gruplarında görülür. Hem A hem de B grubunun şahsiyetini taşıyan AB grubu ise büyük ihtimalle azami tehlikeyi taşıyan gruptur.

Kaynak:İnternet Haber

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.