Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Cep telefonu hipnozdan beter

20.04.2021
6

İşte insanı bitkin düşüren ve enerjisini tamamlayan en büyük 11 düşman. Bilim adamları, kronik bitkinlik ile tüm bu faktörler arasında şaşılacak irtibatlar olduğunu tespit ettiler. 1- Derin …

İşte insanı bitkin düşüren ve enerjisini tamamlayan en büyük 11 düşman.

Bilim adamları, kronik bitkinlik ile tüm bu faktörler arasında şaşılacak irtibatlar olduğunu tespit ettiler.

1- Derin uykuda bizi rahatsız edenler:
Hengame stres yaratır ve stres tansiyonu yükseltir. Neticede devamlı halsiz ve uykulu oluruz. Bunun için size teklifimiz, yatak odanızdan saat gibi ses çıkarabilecek tüm eşyaları kaldırmanız olacaktır.

2- Kahve ve çay: 6 fincandan sonrası hasar:
Kafein uyarıcı tesir yapar, başka bir deyişle beyne daha fazla enerji emri verir. Günde 3 fincan kadar çay veya kahve kapsasak, bu canlandırıcı özellikten iyi biçimde yararlanırız. Fakat ölçü ikiye sabrederse, kafein ve tein, bedenimizdeki demiri emer. Bu vaziyette beyin ve kalbe yeterli oranda oksijen gitmez. Neticede kendimizi çok bitkin sezeriz.

3- Karbonhidrat uyku hapı tesiri yapar:
Tüm karbonhidratlar, aç karnına yenildiği zaman ağırlık yapar. Siz siz olun, aç karnına bu gıdaları harcamamaya özen gösterin.

4- Su azalırsa dikkatiniz de ufalar:
Her gün takribî 8 kadeh su içmemiz gerekiyor, yoksa sezilir bir şekilde enerji boşluğuna düşeriz. En iyisi, her saat başı içine azıcık limon suyu bunalmış bir kadeh su içmektir.

5- Cep telefonu hipnozdan beter:
20 dakikadan uzun telefon görüşmelerinin uyku hipnozu gibi bir tesir yaptığı ortaya çıktı. Dolayısıyla, uzun süreli ve sık olarak telefonla konuşmak bizi yorar.

6- Duş alacağımıza yatağa geri dönelim daha iyi:
Suyun sıcaklığı beden sıcaklığının çok üzerindeyse bünyemiz uyku getiren hormonları aşırısıyla salgılamaya başlar. Akşamları iyi yatmak için sıcakla, sabahları enerji depolamak için ılık suyla devirenin!

7- Bazı yiyeceklere karşı dayanıksız olabilirsiniz:
Her şeyi doğru yaptığınız halde zinde değilseniz, “çölyak” hastası olabilirsiniz. Bu bünyenizin hububat nişastalarını işleyememesi anlamına kazanç. Baş sızısı ve bitkinlikten şikayet eden bu bireylerin buğday, arpa gibi hububatlardan uzak durması gerrekir.

8- Kola bünyeyi isyankarda boğar:
Az harekete bir de fazla kola, çay ve et tüketimi ilave edilirse, bünyede fazla asit alana kazanç. Neticede de dolaşım bozuklukları, migren, bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi rahatsızlıklar yaşanır.

9- Hengame de yorar:
Uzun süreli hengameye maruz kalan insanların enerjisi tükeniyor. Haykıra çağıra konuşan insanların arasında olmak dahi insanı yormaya yetiyor.

10- Floresan ışığı kronik esnemeye neden olur:
Floresan ışık, bilme ve konsantrasyon yetimizi yüzde 60 oranında düşürür. Gün içinde saatlerce bu ışığa maruz kalan birinin bağışıklık sisteminin zayıfladığı kanıtlandı. Bu da kronik bitkinliğe neden olabilir.

11- Küften uzak durmalı:
Bulunduğunuz etraf yeterince havalanmıyorsa küf oluşabilir. Bünye, küfe tıpkı mikroplarda olduğu gibi karşılık verir, bununla çaba eder. Bu da açıklanamayan devamlı bitkinliğe neden olabilir.

Vatan

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=51231&cat=220&dt=2008/01/14

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.