Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Çocuğu olmayacak denilen kadın ikiz hamilelik yaşıyor

28.03.2021
29
Çocuğu olmayacak denilen kadın ikiz hamilelik yaşıyor

Adana ’da yaşayan Hasibe-Uğur Erdoğan çifti, 8 senelik çocuk hasretini sona erdirmek için bir hayli tüp bebek merkezine müracaat etti.

Adana ’da yaşayan Hasibe-Uğur Erdoğan çifti, 8 senelik çocuk hasretini sona erdirmek için bir hayli tüp bebek merkezine müracaat etti. Erdoğan çiftinin Diyarbakır ’a uzanan çocuk hasreti, müracaat ettikleri tüp bebek merkezinde ikiz hamilelikle mutlu sonla sonuçlandı.
Adana ’da yaşayan ve 8 senelik konutlu olan Hasibe-Uğur Erdoğan çifti, yumurta üşengeçliğinden dolayı çocuk sahibi olamadığı için bir hayli muayenehaneye ve tüp bebek merkezine müracaat etti. Müracaat Ettikleri her yerde negatif neticeyle karşılaşan çift, en son komşularının nasihati üzerine Diyarbakır ’da Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer ’e başvurdu. Prof. Dr. Hakan Çoksüer, hastada yumurta üşengeçliği ve yumurtaların çok çok cılız olduğunu tespit etti. 2 aylık seansta yumurta gençleştirme rehabilitasyonu gören Erdoğan çifti, ikiz çocuk sahibi olmanın coşkuyu ve mutluluğunu yaşıyor.
“Hastamız 8 seneden sonra ikiz hamilelik yaşadı”
Prof. Dr. Hakan Çoksüer, hastasının 33 yaşında olduğunu ve Adana ’dan muayenehanelerine müracaat ettiğini söyledi. Hastasının daha evvel bir hayli tüp bebek sınaması olduğunu belirten Prof. Dr. Çoksüer, “Fakat bizim muayenehanemize müracaat ettiğinde baktığımızda hastada çok ciddi anlamda yumurta üşengeçliği, yumurtaların çok çok cılız olduğunu gördük. Başka uygulamalarda nitelikli yumurtalar elde edilemediği için iptal yumurtalar oluşmuş. Tüp bebek bile iptal olmuş. Bunun nedeni ise yumurtaların niteliksiz ve cılız olması ve iyi olmamasından kaynaklı. Biz hastaya baktığımızda hastanın over rezervinin, yumurta rezervinin çok çok cılız olması ve ciddi bir yumurta üşengeçliği tanısını koyduk. Biz bu hastaya yumurta gençleştirme rehabilitasyonu yaptık. Natürel dolaysız tüp bebek uygulamasına başlamadık. Evvelinde 2 aylık seans esnasında biz ona yumurta gençleştirme rehabilitasyonu yaptık. Daha sonra yumurtaların büyümesi için antioksidan rehabilitasyonu yaptık. Ondan sonra biz tüp bebek uygulaması yaptık. Tüp bebek uygulamasında daha evvel yumurta elde edilememiş. Bu seferinde iki tane tek yumurta elde ettik. Yumurta gençleştirme rehabilitasyonuyla tüp bebek esnasında toplamda iki tane yumurta oluştu. Ve biz bu iki yumurtaya da uygulama yaptık. Bu her iki yumurta da döllendi. Şuanda hastamızda 8 seneden sonra ikiz hamilelik oldu. Hasta ilk evvel bize geldiğinde ciddi anlamda umutsuzdu, umutlarını yitirmişti. Zira daha evvel tüp bebek uygulamaları bile iptal olan bir hasta grubu. İptali olduğu için hasta sanki bir daha çocuğu olamayacak. Zira bir hayli muayenehanede bazı hekim dostlar çocuğu bir daha olamayacağı güzergahında moralini bozmuş. Evvelden aile saadeti yoktu, ailenin mutluluğu hiç yoktu. Ciddi anlamda bir aile problemi de vardı. Ama şu anda ailede harikulade bir bayram havası yaşandı. Bu da bizim için harikulade bir mutluluk kaynağı. Natürel biz burada netice haysiyetiyle şunu söylüyoruz. Gerçekten yumurta üşengeçliği olan hastaların hamile kalma talihi cılız, bu mevzuyu da öğreniyoruz. Fakat özel rehabilitasyonlarla, gençleştirme rehabilitasyonuyla daha iyi neticeler alabiliyoruz. Doğru hekim, doğru muayenehane ve doğru rehabilitasyon zaferin altın anahtarıdır. Rabbim çocuk sahibi olmak isteyen herkese kısmet etsin diyoruz” dedi.
“Anne olmadan can vermeyeceğim diyordum”
Hasibe Erdoğan, 8 senelik konutlu olduğunu ve iki kere galibiyetsiz tüp bebek sınaması olduğunu kaydoldu. Erdoğan, “Sonra Hakan öğretmeni duyduk, ona geldik. O bize çok dayanakçı oldu. Şuan ikiz hamilelik var, çok mutluyuz. Buraya gelince o mektupları görünce, tüp bebek fbitkioğraflarını görünce dedim neden olmasın. Şimdi de böyle bir düşteyim sanki. Hiç uyanmak istemiyorum gibi. Bence hiç pes etmemek gerekiyormuş. Emek olmadan yemek olmuyormuş onu kavradım. Diyarbakır ’a her gelişimde yoruluyordum, üzülüyordum ama ’Hayır olacak, bir gün bende anne olacağım, anne olmadan can vermeyeceğim ’ diyordum” biçiminde konuştu.PARTNER Yok böyle bir metamorfoz! Şoke etti!Lösemiye karşı yeni seneyi gülerek karşıladılarAraştırdı buldu! O usulle boyu uzuyor

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.