Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Çocuğunuz sebze beğensin ister misiniz?

03.08.2021
16

Hamileyken bunu yapmalısınız… Çocuklarının sebze hoşlanmasını isteyen annelerin, hamileyken bol bol sebze harcamaları gerektiği bildirildi. Philedelphia’da yapılan araştırmada, bebeklerin ana rahmindeyken sıhhatli yiyeceklerle alakalı damak tadı geliştirebileceği …

Hamileyken bunu yapmalısınız…

Çocuklarının sebze hoşlanmasını isteyen annelerin, hamileyken bol bol sebze harcamaları gerektiği bildirildi.

Philedelphia ’da yapılan araştırmada, bebeklerin ana rahmindeyken sıhhatli yiyeceklerle alakalı damak tadı geliştirebileceği tanımlandı.

Pediatrics mecmuasında yayınlanan çalışmalarında tahlilciler, tat duygusunun anneden bebeğe amniyo akışkanı yoluyla geçtiğinin tespit etildiğini bildirdi.

Araştırmanın başkanlığını yapan Julie Mennella, ”Vanilya, havuç, sarımsak, nane, anoson gibi tatların amniyo akışkanına veya anne sütüne geçtiğini” söyledi.

Sarımsak veya şeker kapsülleri verdikleri hamilelerin amniyo akışkanını araştıran tahlilciler, ikinci safhada da doğumdan evvel bu tadların bebeğin belleğinde yer edip etmediğine baktı.

Araştırma kapsamındaki hamile bayanlar üç gruba ufaladı ve bir gruptan hamilelikte, bir gruptan da emzirirken her gün havuç suyu içmeleri istendi. Öteki grubaysa havuçtan tamamen uzak durması söylendi.

Doğan bebekler katı besin almaya başladığında, tahlilciler bebeklere su veya havuç suyu ile yapılmış hububat verdi. Neticede, amniyo akışkanı veya anne sütünde havuçla tanışmış bebeklerin havuçlu hububatı daha çok hoşlandıkları tanımlandı.

Anadolu Ajansı

Kaynak: http://www.haberturk.com/saglik/haber/657759-cocugunuz-sebze-beğensin-ister-misiniz

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.