Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Çocuklar bu oyunla zayıflayacak

08.05.2021
57

“Obeez Şehri” isimli bilgisayar oyunu ile çocuklar hem oynayacak hem zayıflayacak. Nasıl mı? Anne-babalara müjde. “Obeez Şehri” isminde bir DVD oyunu ile obezite çocuklarınız çok daha …

“Obeez Şehri” isimli bilgisayar oyunu ile çocuklar hem oynayacak hem zayıflayacak. Nasıl mı?

Anne-babalara müjde. “Obeez Şehri” isminde bir DVD oyunu ile obezite çocuklarınız çok daha kolay zayıflayacak. Çocuklarınız hem eğlenecek hem zayıflayacak.

“Beden Mekaniği: Obeez Şehri’nden Kaçış” ismindeki bu reyin miniklere ve gençlere nasıl ideal kiloda kalacaklarını öğretiyor. Oyunun kaideleri çok kolay; oyunda Kol Esterol ismindeki makûs kişiliğe karşı olan süper kahramanlara katılıp savaşıyorsunuz.

Bu savaş Jack Decayd isimli bir adamın bedeninin içinde geçiyor. Şayet Kol Esterol karşısında iyi savaşamazsanız Jack can veriyor. Oyunun muhtelif etaplarında kahramanlar Kol Esterol’e karşı eforsuz gidişata düşerlerse bir ses “Jack çok yakında can verecek” diye uyarıyor.

Nasıl başladı anımsıyorum
Oyunun başlangıcında Jack’ın ağzından kısa bir açıklama dinliyorsunuz: “Nasıl başladı anımsıyorum. Şuradan birkaç cips buradan bir kola derken bu hale geldim. Ve farkına dahi varmadan hasarlı besinler ve hastalıklar beni tehdit etmeye başlamıştı,öykümün sonunu ancak siz değiştirebilirsiniz ” diyerek nasıl obez olduğunu anlatıyor.

Sağlıklı ve zinde bir bedene nasıl sahip olacaklarını bilmiş oluyorlar…

“Beden Mekaniği”, son zamanlarda piyasaya sürülen çocuklara ve gençlere daha fazla egzersiz yapmalarını ve daha sağlıklı beslenmelerini öğreten oyunlar zincirinin en son halkası. Her ne kadar çocuklar bu oyunu oynarken hareket halinde olmasalar da sağlıklı ve zinde bir bedene nasıl sahip olacaklarını bilmiş oluyorlar.

Reyin geçtiğimiz Salı günü Amerika’nın muhtelif dükkânlarında satışa sunuldu.

Video ve bilgisayar oyunları yalnızca Amerika’da 12,5 milyar dolarlık bir pazara sahip ve geçtiğimiz senelerde Amerikan hükümeti çocukların yüzde 17′sinin obez olduğu ve milyonlarca insanın fazla kilolardan sağlık problemi sürüklediği açıkladı.

Yetkililer bu gibi bilinçlendirici oyunlarla çocukların sağlıklarına ve yeme alışkanlıklarına daha fazla dikkat etmelerini sağlayacaklarından umutlu.

İHA

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=50659&cat=220&dt=2008/01/09

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.