Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Diyabetlilere özel pabuç

19.04.2021
7

Pabuç suratından büyük kasvet yaşayan şeker hastalarının tasasına takat bulundu Konyalı bir işletme diyabet hastalarına özel pabuç üretti. Konya’da heyeti bir pabuç şirketinin sahibi Recep Yıldız, …

ayakkabı
Pabuç suratından büyük kasvet yaşayan şeker hastalarının tasasına takat bulundu

Konyalı bir işletme diyabet hastalarına özel pabuç üretti. Konya ’da heyeti bir pabuç şirketinin sahibi Recep Yıldız, erkek ve kadın kundurası üzerine yapım yaptıklarını, bir vakit evvel yaz aylarında terlemeyi önleyen klimalı kunduraları piyasaya sürdüklerini söyledi.

Şeker hastalarının pabuç suratından büyük mesele yaşadığını bildiklerini ve bu doğrultuda araştırma yaptıklarını vurgulayan Yıldız, ”Diyabetliler, tırnak batması ve ayaklarında oluşan yaralar suratından kasvet yaşıyor. Şeker hastası oldukları için bu yaralar kolay kolay iyileşmiyor” dedi.

Şeker hastaları ve sıhhatçiler ile yaptıkları görüşmeler ve Ar-Ge çalışmaları neticesinde diyabetlilere müteveccih özel pabuç ürettiklerini ifade eden Yıldız, şunları kaydoldu:

”Kundurada içinde ve dışında tabii ten ve bu ten arasında ısı gözetici, yumuşaklık, rahatlık veren şok emici özelliğe sahip uslu sünger kullanılmıştır. Bu özelliği ile pabuç, ülsere yol açan makûs mizaçlı nasır, mantar yaradılışını, tırnak batmaları neticeyi oluşacak rahatsızlıkları önlüyor. Uzun vakit ayakta kalmaya bağlı olarak kas, adale sızılarını ve varis oluşumunu yasaklıyor. Damar bozuklukları suratından alana gelen ayak şişmelerinde kılcal damar tıkanmalarını önlüyor. Kan dolaşımı rahatsızlığı suratından ayak üşümelerine karşı iyi geliyor.”

Pabuçlarının sıhhatçilerden de pozitif anekdbitki aldığını dile getiren Yıldız, ”Pabuç piyasaya sürdüğümüzden bu yana yeni olmasına karşın iyi arz görüyor. Bu mahsulümüzün de önümüzdeki yarıyılda çok büyük alaka görecek” dedi.

Anadolu Ajansı

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=58367&cat=220&dt=2008/02/28

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.