Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Doğum illet hastalıki önlüyor

12.08.2021
16

Doğum yapan kadınların meme illet hastalıkine yakalanma riskinin az olduğu ortaya çıktı Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir araştırma, doğum yapan kadınların, bebekten anneye geçen ve koruyucu etkisi olan hücreler …

Doğum yapan kadınların meme illet hastalıkine yakalanma riskinin az olduğu ortaya çıktı

ABD ’de yapılan bir araştırma, doğum yapan kadınların, bebekten anneye geçen ve koruyucu etkisi olan hücreler sayesinde meme illet hastalıkine yakalanma riskinin daha az olabileceğini ortaya koydu.

Washington Eyalet Üniversitesi illet hastalıkle Gayret Araştırma Merkezi ’ndeki bilim adamlarının yaptığı araştırmanın başındaki V. K. Gadi, doğumdan sonra dahi kimerizmin gebelik sırasında fetüse ait kök hücrelerin göbek bağı bariyerini geçerek annenin kanına karışması meme illet hastalıkine karşı koruyup koruyamayacağını araştırdı.

Bu hücelerin bedeni illet hastalık hücrelerinden temizletip temizletmediğini ya da öteki bir muhtemellik olarak kimerizmin hücrelerin yine yaradılışına katkıda bulunup bulunmadığını inceleyen Gadi, ”Benim tahminim fetüs hücrelerinin annenin bedenine yerleşebileceği ve illet hastalıke dönüşebilecek hücreleri aktif olmadan evvel tanıyabildikleri doğrultusunda. Araştırma bunu gösteriyor” dedi. Araştırma ”Cancer Research” isimli mecmuanın ekim ayı rakamında yer alıyor.

Kaynak: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=106902

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.