Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Dünyada katil grip alarmı

05.04.2021
16

İngiltere hükümeti temkin alınmadığı takdirde, 50 milyon bireyin can verebileceğini açıkladı. İngiltere hükümeti, 50 milyon bireyi öldürebilecek bir grip salgınının kaçınılmaz bir şekilde dağılmasına karşı dünyanın temkin …

grip
İngiltere hükümeti temkin alınmadığı takdirde, 50 milyon bireyin can verebileceğini açıkladı.

İngiltere hükümeti, 50 milyon bireyi öldürebilecek bir grip salgınının kaçınılmaz bir şekilde dağılmasına karşı dünyanın temkin almakta zafersiz olduğu ihtarında bulundu.

Independent gazetesinin “Dünya katil grip salgınına karşı uyarıldı” başlıklı haberinde İngiliz Hükümetinin sağlık uzmanlarına hazırlattığı şok rapor yer aldı.

Bakanlar, erken ihtar sistemlerinin eşgüdüm açısından beceriksiz olduğunu, vizyondan ve duruluktan da yoksun olduğunu söyledi. Hükümetin bu ifadesi Lordlar Kamarası Hükümetlerarası Teşkilatlar Kurulu ’nin raporunda yer aldı. Rapor, Dünya Sağlık Teşkilatı ’nü işlevsiz olmakla yargılıyor. Hükümete göre 1968′den bu yana bu cins bir salgın olmasa da yeni bir salgın kaçınılmaz.

Bakanlara göre böylesi bir salgın tüm dünyada 2 ila 50 milyon bireyi, İngiltere ’de ise 75 bine yakın bireyi öldürebilir. Senede 800 milyon bireyin dünya genelinde turistik seyahat yaptığı düşünülürse bu cins bir salgının çok süratli bir biçimde dağılması yasaklanamayabilir.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=87087&cat=220&dt=2008/07/22

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.