Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Duyma Makineyi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

18.03.2021
3
Duyma Makineyi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Duyma aygıtları veya duyma aygıtları, kulağın arda veya içine uygulanan ufak elektronik aygıtlardır ve sensörinöral duyma bozukluğu olan şahısların duyma duyusunun bir kısmını kurtarmasını garanti ederek yaşam niteliklerini ehemmiyetli miktarda artırır.

Duyma kaybının ve sensörinöral sağırlığın yaygın sebepleri:Misalin, Ménière belirtiyi gibi hastalıklar.Misalin bir havai fişek veya bir lastiğin kulakların yakınında patlamasından kaynaklanan yankı travma; Presbycusis. İhtiyarlamaya bağlı duyma kaybının eksilmesidir.
Duyma makineyi Duyma aygıtları, kullanıcıya kuvvetlendirilmiş ses titreşimlerini, başka bir deyişle hakikatte olduğundan daha yüksek bir ses seviyesinde ileterek çalışır. Başka bir deyişle, bir televizyonun pozitif ses tertip edicisi gibi davranırlar bu da tonu yükseltir.
Duyma duyunuzu kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bir hekime veya duyma kaybı mevzusunda uzmanlaşmış başka bir sağlık uzmanına görünmeyi düşünün. Bir duyma makineyi gerekiyorsa, azıcık araştırma yapmak iyi bir fikirdir. Piyasada pek çok duyma makineyi markaları ve bu markaların 100 ’şan üstünde alternatifleri  var.   Duyma makineyi pahalı olabilir, ancak doğru makine dinleme niteliğinize takviyeci olacaktır.  Başlamanıza takviyeci olacak birkaç ipucu verelim; Duyma makineyi nasihat anekdbitkilarımıza altta erişebilirsiniz.
Duyma Makineyi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler
Emin bir sağlayıcı arayın. Ziyaret etmeden evvel ailenizden ve dostlarınızdan nasihat isteyin, hekiminizle konuşun ve pbitkiansiyel satıcıları perakendeciler, odyologlar ve dağıtıcılar çevrimiçi olarak hakimiyet edin. Uzmanın ismini ve üreticinin ismini çevrimiçi bir arama mbitkioruna girin ve öbür insanların ne söyleyeceğini bilin.
Maliyeti düşünün. Bir Hayli teknolojik makinede olduğu gibi, daha pahalı bir model sizin için maliyetine değer olabilir veya gerçekten lüzumunuz olmayan ziynetli özellikler kapsayabilir. Aynı zamanda, maliyeti son derece düşük görünen duyma makinelerine de kuşkuyla yanaşın.
Satış baskısına direnin. Sadece suallerinizin cevaplarından memnun olduğunuzda satın alın. Muhatap olduğunuz şahsın servis ve bakım ile alakalı taahhütlerini veya garantilerini yazılı satın alma kontratına koyduğundan emin olun.
Evvel sınamadan bir duyma makineyi alımı yapmayın..  Garanti hakkında bilgi alın. Garanti süresi ne kadar? Uzatılabilir mi? Bakım içeriyor mu? Üretici veya lisanslı duyma sıhhati uzmanı tarafından onaylanıyor  mu?
Aygıtınızın bakıma veya onarıma lüzumu varsa, ödünç verilmiş fiyatsız bir duyma makineyi alıp alamayacağınızı mesele.
Toplam maliyete nelerin dahil olduğunu bilin. Duyma aygıtları, uygulama hizmetleri, takip, daha aşırısı? Detaylı bir liste alın ve laflı alıntılar ve yazılı taahhütler aldığınızdan emin olun.
 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.