Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

E-sigaralar bela oldu

24.07.2021
33
E-sigaralar bela oldu

Sigarayı vazgeçmek için piyasaya sürülen e-sigara alarm veriyor. Hong Kong ’taki bir şirket tarafından üretilen ve hem nikbitkiin bağımlılığından kurtulmanın yolu olarak, hem de “Her yerde içebilirsiniz” …

Sigarayı vazgeçmek için piyasaya sürülen e-sigara alarm veriyor.
Hong Kong ’taki bir şirket tarafından üretilen ve hem nikbitkiin bağımlılığından kurtulmanın yolu olarak, hem de “Her yerde içebilirsiniz” reklamıyla piyasaya sürülen elektronik sigara alarm veriyor.

Sağlık Bakanlığı illet hastalıkle Savaş Daire Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ’nı da uyararak, “Elekronik sigara, sigara içmeye özendiriyor” ihtarı yaptı; pazarlama stratejileriyle sigarayı vazgeçmek isteyenlerin “aldatıldığını” söyledi.

Prof. Tuncer, elektronik sigarayı tamamen “sigara reklamı” olarak nitelendirdi ve “Sigara hareket özentisi ile başlar. Bir stil, davranış, tavır kalıbıdır bu. Elektronik sigara, sigara içen insan tavrını besliyor. Cemiyetsel tavrı olumsuz miktarda etkiliyor. Cemiyeti sigaraya itiyor. Sigarayı vazgeçenler konutta bununla avunabilir, ancak dışarıda içmemeli. Zira bu biçimde sigara reklamı yapıyorlar” tenkitlerinde bulundu.

Kaynak: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=115670

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.