Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Erkek olmadan bebek olur

02.04.2021
12

Kadının kemik iliğinden sperm üretildi. Tek mesele doğan tüm çocuklar kız olacak.. Erkeksiz doğum artık olası! İngiliz bilim adamları kadının kemik iliğinde bulunan bir kök hücreden sperm …

Kadının kemik iliğinden sperm üretildi. Tek mesele doğan tüm çocuklar kız olacak..

Erkeksiz doğum artık olası!
İngiliz bilim adamları kadının kemik iliğinde bulunan bir kök hücreden sperm yaratmayı muvaffak oldu. Lezbiyen çiftler ya da babasız doğum yapmak isteyen bayanlar, biyolojik olarak kendi çocuklarını dünyaya getirebilecek. New Scientist bilim mecmuasının haberine göre, Tyne Üniversitesi uzmanları iki ay içinde uygulanmaya başlanabilecek olan bu yeni tekniğin aynı zamanda kısırlık rehabilitasyonunda da çığır kalemtıraşını söyledi. Profesör Kerim Nayernia hakimiyetindeki takımın yöntemine göre, kadının kemik iliğinden kök hücreler alınıyor, daha sonra bu kök hücreler kimyasal madde ve vitaminler bir karışıma konularak dişi sperm hücreleri haline getiriliyor. Bu sperm hücreleri ise tüp bebek rehabilitasyon tekniğiyle yumurtayı döllemeye yarıyor. Geçen yıl bu konuyla alakalı ilk bilimsel bilgiler elde edilmiş ve kemik iliğinden alınan kök hücrelerle olgunlaşmamış sperm üretilmişti.

Dini etraflardan anında tepki geldi
BİLİM ADAMLARININ buluşu, etik bir tartışmaya da yol açtı. Zira bu yöntem, gelecekte bayanların erkekten alınan sperme gerek duymadan hamile kalmasını olası kılabilecek, erkekleri çocuk yapmada devre dışı vazgeçebilecek. Ancak, bu hücrelerde yalnızca erkekte bulunan ‘Y ’ kromozomu olmadığından bayanlar, yalnızca kız çocuk sahibi olabilecek. İngiltere ’de dini etraflar, bir çocuğun yalnızca anne ve babadan meydana gelebileceğini ve çocuğun da ailede her iki rolü de görmesi gerektiğini düşünerek, böyle bir yöntemin edep dışı olabileceğini öne sürüyor.

Lezbiyen aşkından çocuk yapabilir
SON haftalarda erkekler yerine bayanları seçim eden Paris Hilton, en son Sunset Bulvarı ’nda eğlenmişti. Sevgilisiyle gece boyunca öpüşen Paris, erkeksiz doğum modası olursa bayrağı ilk taşıyacak ad olacak.

Akşam

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=53730&cat=220&dt=2008/02/01

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.