Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Fazla kilolar ömrü uzatıyor

29.04.2021
25

Yapılan bir araştırma neticeyi, afallatıcı biçimde, fazla kilonun sıhhate faydalı olduğu öne sürüldü ABD’de yayınlanan yeni tıp araştırması, fazla kiloların insan ömrü üzerindeki tesirlerine ait afallatıcı …

Yapılan bir araştırma neticeyi, afallatıcı biçimde, fazla kilonun sıhhate faydalı olduğu öne sürüldü

ABD’de yayınlanan yeni tıp araştırması, fazla kiloların insan ömrü üzerindeki tesirlerine ait afallatıcı neticelerini ortaya koydu. ABD’de prestijli bir tıp mecmuasında yayınlanan araştırmaya göre, azıcık kilolu olan insanlar, banal insanlardan daha uzun yaşıyor.

ABD’de saygıdeğer American Medical Association isimli tıp mecmuasında yayınlanan ve Atlanta’daki Hastalık Hakimiyet ve Tedbire Merkezleri’nden tahlilcilerce asıllaştırılan çalışmanın neticeleri, ABD’de sıhhat uzmanları arasında afallamışlık yarattı.
Yerleşmiş tüm inançların aksine araştırma, azıcık kilolu olmanın sıhhat için sıhhate faydalı olabileceğini gösteren araştırma, bedendeki yağ birikintisi ömrü uzattığını ortaya koydu.

Araştırmayı yansıtan The İndependent gazetesi de, yansıtı “Daha Öncekinden diyetisyenler cılız kalmanın ömrü uzattığını korunurdu ancak bilim adamlarının araştırması gösterdi ki hafif kilolu olununca vefat yaşı uzuyor” değerlendirmesini yaptı.
Araştırmayı yapan takımın başındaki Katherine Flegal da, yağla vefat oranı arasında sanıldığından daha karışık bir ilişkinin olduğunu söyledi.

Gazete de “netice olarak, bilim adamları diyor ki hafif kilolu olan insanların arasındaki vefat oranı, basmakalıptan az veya – afallatıcı olarak – banal kilolu insanlara göre daha düşüktür” diye yazdı.

Araştırmanın neticelerin ise bertaraf edilecek gibi olmadığını belirten gazete,ortaya konan bilgilerin Atlanta’daki mevzubahisi merkezdedi analistlerin on senelerce süren çalışmaların neticesinde ele alındığına dikkat çekti.
Bilim adamlarının, 2004’te ABD’de fazla kilolu insanların arasında banal kilodakilere göre 100 bin daha az vefat olduğunu söylediklerine dikkat çekilen haberde, Amerika’da kilolu insanların banal kilolu insanlara göre Alzheimer ve muhtelif enfeksiyon hastalıkları dahil bir hayli hastalığa yüzde 40 daha az tutulduğuna dikkat çekildi.

ANKA

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=43615&cat=220&dt=2007/11/08

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.