Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Fazla kilolara vefat

28.04.2021
6

“Göbeklendim”, “Aşırılığım var” gibi tümceler kuruyorsanız işte çözüm… Fazla kilolarımızdan kurtulmak, her zaman formda görünmek için hayatımız süresince uymamız gereken kaideler var. İşte, hayalinizdeki kiloya erişmek …

“Göbeklendim”, “Aşırılığım var” gibi tümceler kuruyorsanız işte çözüm…

Fazla kilolarımızdan kurtulmak, her zaman formda görünmek için hayatımız süresince uymamız gereken kaideler var. İşte, hayalinizdeki kiloya erişmek için uygulanması son derece kolay olan bu kaideler…

2 ayda bir inceleme yaptırın
İnceleme derken beden ve besin analizine hedefliyoruz. Beden incelemeniz, size fazla olan yağ ve değişik doku bileşenlerinizin ölçüleri hakkında bilgi verir, kendinizi hakimiyet altında yakalamanıza takviyeci olur. Besin incelemeyi testi ile metabolizmanızı yavaşlatan gıdalar tespit edilir ve bilgiler güzergahında da beslenme içeriğinizi ve disiplininizi yine tertip ederek, daha kolay ve sıhhatli kilo verebilirsiniz.

Check-Up Yaptırın
* Sıhhatinizi, hasta olmadan evvel koruma altına alın.
* Kan kıymetlerinize; açlık kan şekeri, HDL iyi kolesterol, LDL makûs kolesterol, ailenizde guatr varsa tiroid hormonlarınıza baktırın.
* Sodyum, demir, B12 gibi vitamin ve mineral beceriksizliklerinizin olup olmadığını bilin.

Geçmiş perhizlere bakın
Ergenlikte, hamilelikte, hareketsiz yarıyıllarınızda, menopozda aldığınız kiloları düşünün. Kendi başınıza veya takviye aldığınız bir müesseseyle ne kadar zamanda ne kadar kilo verip, bunun ne kadarını gözetebildiğinizi anekdbitki edin. Şok perhizler, kısa zamanda verilen ve korunamayan kilolar; metabolizmanızın yavaşladığını işaret eder. Sıhhatli bir diyetle, ayda 2-4 kilo vererek amaçladığınız kiloya eriştikten sonra, bunu asgari 6 ay gözetmek niyetinizi kalıcı kılar.

Haftada bir kere tartılın
Ama sadece bir kere tartılın. Her gün tartıya çıkmak, özellikle perhiz yapan veya kilo problemi olan şahıslarda ruhsal doğrultudan beslenme programlarını negatif doğrultuda tesirler.

Alışkanlıklarınıza dikkat
* Gün süresince hangi saatlerde yemek yediğinizi tespit edin.
* Hafta sonu değişen alışkanlıklarınızın olup olmadığını anekdbitki edin.
* Akşamları en son hangi saatte, neler yediğinizi düşünün.
* Hazırladığınız listeye yediklerinizin ölçülerini yazın. Tüm bunlar, gün içinde farkında olmadan neyi ne kadar çok yediğinizi, hangi gıda grubundan noksan beslendiğinizi, kısacası yanlış alışkanlıklarınızı ortaya çıkaracaktır.

Gece tatlı krizi meblağsa
Bu gidişat kan şekerinizin düştüğüne işaret eder. Bir an evvel kan şekerinizi ölçtürün. Ayrıca gece mutfakta ne bulursanız yemek yerine, başucunuza kuru meyve ve fıstıktan oluşan minik bir tabak koyun. Hem kan şekerinizi dengeler, hem de kaçamağınızı ucuza kapatmış olursunuz.;

Anti Aging

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=47635&cat=220&dt=2007/12/13

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.