Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Fazla SMS el bıktırır

08.07.2021
9

Günde 100 cep iletiyi sürükleyen genç kıza, pehlivan hastalığı olan ‘tenosinovit’ teşhisi konuldu.. Yeni Zelanda’da bir gencin, cep telefonuyla günde en az 100 ileti sürüklemekten elinde …

Günde 100 cep iletiyi sürükleyen genç kıza, pehlivan hastalığı olan ‘tenosinovit ’ teşhisi konuldu..

Yeni Zelanda ’da bir gencin, cep telefonuyla günde en az 100 ileti sürüklemekten elinde su topladı. bitkiago Üniversitesi ’nde diş doktorluğu kısmında okuyan Fleur de Vere Beavis 20, birkaç ay evvel sağ elinin başparmağında ağrı hissetti. Genç kız, ağrıların dayanılmaz bir hal alması üzerine hekime müracaat etti. Muayeneler neticesinde Beavis ’in sağ elindeki tendonların etrafının su topladığı saptandı. Yeni Zelandalı uzmanlar, genellikle kesintisiz aynı işi yapan emekçilerde veya pehlivanlarda görülen “tenosinovit” teşhisi koydu. Başparmak ile bilek arasındaki tendonlarda cerahatlerin oluştuğunu ve burayı saran tendonların suyla dolduğunu kaydeden hekimlere göre, ileti sürüklerken kesintisiz başparmağın kullanılması.

Artık solunu kullanıyor
Uzmanlar, Beavis ’in günde 20 ile 100 ileti yolladığına ve her bir iletinin de vasati 150 kişilikten oluştuğuna dikkat çekti. İlaç rehabilitasyonunun yanında Beavis ’e, dinlenme ve ileti göndermekten çok telefonla konuşmayı seçim etmesi gerektiği nasihat edildi. Ancak bu ihtarları dinlemeyen genç kız artık sol eliyle ileti sürüklediğini belirterek, “Konuşarak işimi halledemem” dedi.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=48752&cat=220&dt=2007/12/24

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.