Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Gebelerin meşrubatı su!

08.05.2021
76
Gebelerin meşrubatı su!

Uzmanlar hamile ve yeni doğum yapmış olan bayanların güne ılık su içerek başlaması gerektiğini ifade etti. Beslenme ve Perhiz Uzmanı Gizem Akgül, hamile ve yeni …

Uzmanlar hamile ve yeni doğum yapmış olan bayanların güne ılık su içerek başlaması gerektiğini ifade etti.

Beslenme ve Perhiz Uzmanı Gizem Akgül, hamile ve yeni doğum yapmış bayanların güne bir kadeh ılık su içerek başlaması gerektiğini söyledi.

Akgül yaptığı açıklamada su tüketiminin gebelerde ve yeni doğum yapmış bayanlarda çok daha ehemmiyetli bir hal aldığını belirterek, “Anne sütünü çoğaldıran en ehemmiyetli etmen su. Su içmek için susama hissini beklememenin özellikle gebelik ve sonrasında çok ehemmiyetli” dedi.

EHEMMİYETLİ OLAN HAREKET ETMEK

Akgül, su harcamanın ip uçlarını şöyle anlattı:

“Her sabah uyandığınızda güne bir büyük kadeh ılık su içerek başlayın. Her ana ve ara öğünden 10-15 dakika evvel 2 kadeh su için. İş yerinizde ve çantanızda her zaman su bulundurmaya çalışın. Çay ve kahve içerken yanında 1 kadeh de su harcayın. Su içmekte zorlanıyorsanız bir şişeye 1 dilim limon,1-2 yaprak taze nane atarak suyunuzu tatlandırabilir, meyve parçaları ilave ederek lezzet katabilirsiniz. Katıldığınız davetlerde veya dışarı yemeğe çıktığınızda ilk meşrubat seçiminiz 1 kadeh su olsun.”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.