Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Genç kalmanın gizemi

14.08.2021
26

Asırlardır neredeyse herkesin isteği olan genç kalmanın gizemlerine bir gizem daha ilave edildi… İhtiyarlamayı geciktirici bir dizi usullerin oldukça popüler olduğu günümüzde, kumpaslı yapılan sporlar faal gençlik …

Asırlardır neredeyse herkesin isteği olan genç kalmanın gizemlerine bir gizem daha ilave edildi…

İhtiyarlamayı geciktirici bir dizi usullerin oldukça popüler olduğu günümüzde, kumpaslı yapılan sporlar faal gençlik ve devingenlik sağlıyor…

Yüzme: İhtiyarlatmayı geciktiren en tesirli spor olarak görülüyor. Özellikle sırtüstü yüzmek, göğüs, sırt adalelerini daha tesirli hareket ettirdiği için muhtemel sarkmaları yasaklıyor. Ayrıca yeniden stres hormonlarını devreden kaldırıp, ruhsal olarak da insanda pozitif tesir vazgeçiyor.

Bisiklet: Yüksek bir anti-aging etkeni olarak gösterilen bisiklet, bedeni de genç yakalıyor. Bacak adalelerini ve kalçaları sıkılaştıran bisiklet, her yaştan insanların zevkle yapabileceği bir spor olarak görülebilir.

Tenis: Tenis oyuncularının bedenlerinin çok hoş olduğunu hiç fark etmiş miydiniz? Bedende aynı anda tüm adaleleri hareket ettiren tenis ihtiyarlamaya karşı da büyük bir kalkan oluşturuyor.

Jimnastik: Her ne kadar yüzme ya da jogging kadar tesirli olmasa da, bedeni devingen ve hareketli kılıyor. Her spor gibi jimnastik yaparken de doğru soluk alıp vermeyi önemsememe etmemek gerekiyor.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=32802&cat=220&dt=2007/08/18

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.