Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Grip olmayacaksınız

24.07.2021
29

Bu yöntem o kadar muhteşem ki uygularsanız hastalanmanız olanaksız! Perhiz uzmanı Aylin Yılmaz, “Yalnızca kalın giyinip, sıcak mekanlarda bitkiurarak soğuk algınlığından korunmak muhtemel değil” dedi …

Bu yöntem o kadar muhteşem ki uygularsanız hastalanmanız olanaksız!

Perhiz uzmanı Aylin Yılmaz, “Yalnızca kalın giyinip, sıcak mekanlarda bitkiurarak soğuk algınlığından korunmak muhtemel değil” dedi ve ilave etti: Gribi yasaklamak için doğru beslenmeyi öğrenmek ve uygulamak gerekir..
Kış aylarında gribal enfeksiyonlardan korunmak için beslenmeye özen göstermek gerektiğini belirten perhiz uzmanı Aylin Yılmaz, “Yapmanız gereken en ehemmiyetli şey, günlük lüzumunuz kadar kalori almaktır” dedi.

AZ YAĞLI SEBZE YİYİN
Düşük enerjinin performansı düşüreceğine dikkat toplayan Aylin Yılmaz, gripten korunmak için şunları önerdi:

* Prbitkiein ve manken perhizleri gibi balanssız olan tek tip beslenme programlarını uygulamayın.
* Sebze yemekleri veya salata porsiyonlarınızı gün içinde çoğaldırın. Her gün 2 porsiyon salata ve 2 porsiyon az yağlı sebze yiyin.
* Meyve tüketiminizi günde 5 porsiyona rakımın. Bu da vasati olarak 5 meyve demektir. Meyve tüketiminizi çoğaldıramıyorsanız her gün bir kadeh portakal veya mandalinagreyfurt suyu içmeye özen gösterin.
* Beden mukavemetinizi eksiltecek kızarmış gıdalar, cipsler, hamurlu tatlılar gibi fazla yağlı yiyeceklerden, asitli meşrubatlardan, fazla kafeinli mahsullerden uzak durun.
* İçki tüketimini eksiltin. Zira fazla içki alımı fazla enerji alımına neden olur. İçkiden alacağınız enerji boş bir enerjidir ve beden mukavemetinizi düşürür.
* Lahanagiller, brokoli, mandalina, portakal, greyfurt, limon gibi özellikle kış sebzeleri ve meyvelerini harcayın. Koyu yeşil yapraklı sebzeler ve narenciye bunların başında kazanç.
* Sebzeleri çok yüksek ateşte pişirmeden hazırlayın. Yemekler hazırlandıktan sonra zeytinyağı ilave edin. Her gün 2 litre su için.
* Kuru meyveleri ve yağlı tohumları cebinizde bulundurun. Ara öğün olarak badem, ceviz ve kayısı yiyin.

Sabah

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=53938&cat=220&dt=2008/02/02

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.