Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Hasta-fizybitkierapist eşleşmesi bakım niteliğini yükseltti

06.04.2021
16
Hasta-fizybitkierapist eşleşmesi bakım niteliğini yükseltti

Yozgat Şehir Sağlık Kurumu bünyesindeki Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Muayenehaneyi ’nde, barkbitki okutularak yapılan hasta ve fizybitkierapist eşleşmesi bakım niteliği ve rehabilitasyonda zafere katkı sağlıyor.Yozgat Şehir Sağlık Kurumu Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Muayenehaneyi ’nde, hasta ve fizybitkierapist eşleştirmesi ile hangi hastaya hangi fizybitkierapistin eşlik ettiği bilgisine erişilerek, hastanın rehabilitasyon tasarılarının kayıt altına alınması ve rehabilitasyon aralıksızını sağlamanın yanı gizeme, bakım niteliğine ve rehabilitasyondaki zafere ehemmiyetli katkı sağlıyor.

Yozgat Şehir Sağlık Kurumu bünyesindeki Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Muayenehaneyi ’nde, barkbitki okutularak yapılan hasta ve fizybitkierapist eşleşmesi bakım niteliği ve rehabilitasyonda zafere katkı sağlıyor.
Yozgat Şehir Sağlık Kurumu Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Muayenehaneyi ’nde, hasta ve fizybitkierapist eşleştirmesi ile hangi hastaya hangi fizybitkierapistin eşlik ettiği bilgisine erişilerek, hastanın rehabilitasyon tasarılarının kayıt altına alınması ve rehabilitasyon aralıksızını sağlamanın yanı gizeme, bakım niteliğine ve rehabilitasyondaki zafere ehemmiyetli katkı sağlıyor. Vasati yaşam ömrünün uzadığı tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye ’de de son senelerde yaşa bağlı olarak büyüyen pek çok sağlık problemi Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon FTR hizmetlerine olan lüzumu artırıyor. Artan bu gereksinime paralel olarak verilen hizmetin niteliğinin yükseltilmesi için ise muhtelif usuller uygulamaya konuluyor. Bu kapsamda, Yozgat Şehir Sağlık Kurumu ’nde Rönesans Firma Hizmetleri tarafından yürütülen FTR hizmetleri, hasta ve fizybitkierapist eşleştirmesi yapılmasının sağladığı katkılar yapılan bir çalışma ile ispata katlandırıldı.
FTR Muayenehaneyi ’nde, rehabilitasyonda kesintisizlik ve zaferin artırılması çalışmaları kapsamında, istatistiki bilgiler üzerinde performans analizleri yapılarak, fizybitkierapistlerin hasta bazlı rehabilitasyon adetlerine ve order edilmiş rehabilitasyon müddetlerine sistem üzerinden erişilemediği kollandı. Manuel olarak asıllaştırılan takip sistemindeki bu beceriksizliğin giderilmesi için; rehabilitasyon evveli Rehabilitasyon Tasarıyı-Hasta-Fizybitkierapist eşleştirmesine gereksinim olduğuna karar verilerek yazılımsal süreç başlatıldı. Hastalardan fizybitkierapistlerinin değiştiği mevzusunda gelen şikayetler üzerine uygulamaya konulan hasta ve fizybitkierapist eşleşmesi sayesinde istisnai ve acil gidişatlar haricinde fizybitkierapist başkalaşımlarına izin verilmedi. FTR Muayenehaneyi ’nde, uyuyan hastaların bilekliklerinde bulunan kare kod, ayaktan gelen hastalarda ise hasta onam formunda bulunan hasta kimlik bilgilerinin bulunduğu barkod ile fizybitkierapistin yaka kartındaki barkod okutularak hasta ve fizybitkierapist eşleştirmesi yapıldı. Hasta, her seansa geldiğinde kendisine uygulanacak olan rehabilitasyon tasarısını görme olanağı elde etti ve rehabilitasyonu hangi fizybitkierapist ile başlamış ise onunla sonlandırıldı.
Doğru hastaya doğru rehabilitasyon süreci Rehabilitasyon Tasarıyı-Hasta-Fizybitkierapist eşleşme uygulaması sayesinde hasta rehabilitasyon tasarısında mümkün karmaşıklık tehlikeleri ortadan kaldırıldı. Hastanın rehabilitasyonuna başlayan aynı fizybitkierapist ile rehabilitasyonunun sonlandırılması ile doğru hastaya doğru rehabilitasyon sürecine katkı sağlandı. Hasta güvenliğini sağlayan bu yapı ile hastaların doğru rehabilitasyonu, doğru zamanda ve doğru biçimde almalarına imkân tanındı. Rehabilitasyon süreci süresince rehabilitasyon tasarıyı, hasta ve fizybitkierapist bilgilerine, fizybitkierapistlerin performans ölçüm bilgilerine ve hastaların kaçar saat terapi aldığı istatistiklerine erişilerek yapılan tespit, tahlil ve raporlama çalışmalarına katkı sunuldu. Bu uygulama, fizybitkierapistlerin işlerini basitleştirirken, hasta memnuniyetini de maksimum seviyeye çıkardı.

Bir günde ikinci yılan hadisesi! Bölgede huzursuzluğa neden oldu!Sakarya ’da yaşayan ve 250 kilo olan Sevim Bal obezite operasyonu ile 95 kiloya düştüUzmanlardan “hemoroid” ihtarı

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.