Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

illet hastalık hastasına kablosuz internet kullanma ihtarı

18.07.2021
33
illet hastalık hastasına kablosuz internet kullanma ihtarı

Aman dikkât! Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Kısmı Öğretim Azası Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu, kablosuz internet kullanımının illet hastalık hastaları üzerindeki tesiriyle alakalı bir araştırma yaptıklarını …

Aman dikkât!

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Kısmı Öğretim Azası Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu, kablosuz internet kullanımının illet hastalık hastaları üzerindeki tesiriyle alakalı bir araştırma yaptıklarını belirtti. Takribî bir sene evvel başladıkları araştırma kapsamında farelerden aldıkları kan illet hastalıkli hücreleri 1, 2, 12 ve 24 saat vakitle ışınıma maruz vazgeçtiklerini anlatan Prof. Nazıroğlu, daha sonra her kategoriden birer misal alıp, analiz yaptıklarını kaydoldu.

illet hastalık ÇOĞALIYOR
Analizler sonunda, kablosuz internetin yaydığı ışınlara maruz kalan illet hastalıkli hücrelerin daha da arttığını tespit ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu, “illet hastalık hastalarının konutlarında kablosuz internet bulunuyorsa, bundan aşikar bir biçimde hasar göreceği, hücreler üzerinde yaptığımız çalışmayla bilimsel olarak ispatlandı. Işınıma maruz kalan illet hastalıkli hücrelerin ne kadar maruz kaldılarsa o kadar arttığını gördük ’ ’ dedi. Çalışma neticelerini Çin, Fas ve Edirne ’de tertip edilen biyofizik kurultaylarında paylaştıklarını kaydolan Prof. Nazıroğlu, çalışmanın beynelmilel alanda büyük alaka gördüğünü anlattı. illet hastalıkli hastaların kablosuz internet civarından uzak durması gerektiğini bildiren Prof. Dr. Nazıroğlu, illet hastalık hastalarının rehabilitasyonlarının da bu süreçten negatif etkileneceğine dikkati çekti.

Anadolu Ajansı

Kaynak: http://www.haberturk.com/saglik/haber/691811-illet hastalık-hastasina-kablosuz-internet-kullanma-uyarisi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.