Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

illet hastalıkde 2 ehemmiyetli büyüme

05.08.2021
21
illet hastalıkde 2 ehemmiyetli büyüme

Bilim adamları 10 sene içinde urun dağılmasını durduracak ilaçlar geliştireceklerini açıkladı. 10 sene sonra tarihe karışıyor İngiliz bilim adamları, illet hastalıkin bedende dağılmasına neden olan “WWP2” isimli bir …

Bilim adamları 10 sene içinde urun dağılmasını durduracak ilaçlar geliştireceklerini açıkladı.

10 sene sonra tarihe karışıyor
İngiliz bilim adamları, illet hastalıkin bedende dağılmasına neden olan “WWP2” isimli bir gen keşfetti. East Angila Üniversitesi bilim adamları 10 sene içinde urun dağılmasını durduracak ilaçlar geliştireceklerini açıkladı. Genin, illet hastalık hücreleri içinde yer aldığı ve bedende illet hastalık hücrelerinin dağılmasını önleyen bir prbitkieine saldırarak, bu prbitkieini bozduğu kaydolundu.

Meme illet hastalıki ilacı akciğerde işe yaradı
Meme illet hastalıki rehabilitasyonunda kullanılan Tamoxifen isimli ilacın, akciğer illet hastalıkinde de tesirli olabileceği tanımlandı. Amerikan “Cancer ’ ’ mecmuasında yayımlanan araştırmaya, meme illet hastalıkine tutulan, yüzde 46 ’sı antiöstrojen rehabilitasyonu gören 6 bin 655 kadın katıldı. Dr. Elisabetta Rapiti antiöstrojen rehabilitasyonu görenlerin akciğer illet hastalıkinden vefat tehlikesinin yüzde 87 az olduğunu gördü. Rapiti, neticelerin akciğer illet hastalıkine hormon tesirinin mevzubahisi olabileceğine dair tezleri kuvvetlendirdiğini belirtti.

GAZETE HABERTÜRK

Kaynak: http://www.haberturk.com/saglik/haber/595057-illet hastalıkde-2-onemli-gelisme

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.