Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

illet hastalıkde yeni yöntem

12.08.2021
20

Yeni çıkan yöntemle illet hastalıke karşı süratli ve aktif bir rehabilitasyon sağlanması umuluyor… İngiltere ’nin Oxford Üniversitesi ’nden analistler, illet hastalıkli hücreleri öldürmek için yüksek yoğunluklu ultrason kullanmayı tasarlıyorlar. Oxford Üniversitesi ’nde …

Yeni çıkan yöntemle illet hastalıke karşı süratli ve aktif bir rehabilitasyon sağlanması umuluyor…

İngiltere ’nin Oxford Üniversitesi ’nden analistler, illet hastalıkli hücreleri öldürmek için yüksek yoğunluklu ultrason kullanmayı tasarlıyorlar.

Oxford Üniversitesi ’nde geliştirilen ve insan bedenine ses ötesi dalgalar veren makine, illet hastalıkli hücrenin bulunduğu bölgede kabarcıklar üretilmesini sağlıyor. Kabarcıklar patladığında, ısı olarak ortaya çıkan enerji, makûs hücreleri öldürüyor.

Yeni geliştirdikleri bu yöntemi böbrek ile karaciğerlerinde illet hastalık uru bulunan hastalar üzerinde sınamayı tasarlayan İngiliz bilim insanları, High Intensity Focused Ultrasound Yüksek Yoğunluk Odaklı Sesüstü-Hifu tekniğinin, ilk sınamalarına göre, en az cerrahi müdahale kadar tesirli olduğunun görüldüğünü ve hastayı açma tehlikesinin ortadan kalktığını belirtiyorlar. Yeni teknik ayrıca radyo terapiyle sıhhatli dokunun hasar görmesini de yasaklıyor.

Analistler, doku yoğun ultrason dalgalarına maruz kaldığında oluşan kabarcıkların ortaya çıkardığı enerjiyi bütün olarak hakimiyet altına aldıklarında, daha süratli ve aktif bir rehabilitasyon sağlamayı umuyorlar.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=44926&cat=220&dt=2007/11/20

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.