Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

illet hastalıkden nasıl korunabiliriz ?

13.07.2021
10

İşte çağın hastalığı illet hastalıke karşı büyük bir kalkan oluşturmanın mucize yöntemi. Prof.Dr. Topuz, illet hastalıkden korunmak için ’üç kara ’ yöntemi önerdi: Kuru kara üzüm, kuru kara kayısı …

İşte çağın hastalığı illet hastalıke karşı büyük bir kalkan oluşturmanın mucize yöntemi.

Prof.Dr. Topuz, illet hastalıkden korunmak için ’üç kara ’ yöntemi önerdi: Kuru kara üzüm, kuru kara kayısı ve kuru kara erik

On yıldır illet hastalık rehabilitasyonunda seçenek ve bitirici usuller üzerine çalışmalar yapan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çapa Onkoloji Merkezi Direktörü Prof. Dr. Erkan Topuz, çağın hastalığı illet hastalıkden korunma yollarından biri olarak ’üç kara ’yöntemi önerdi: Kuru kara üzüm, kuru kara kayısı ve kuru kara erik. Topuz yeşillerin öncelikli olduğunu vurgulayarak; üç kara olarak belirlenen üzüm, kayısı ve eriğin da ehemmiyetli tesire sahip olduğunu belirtti.

TAZE YEŞİL BİBER, PORTAKAL SUYU…
illet hastalıke karşı nasıl beslenilmeli? Hem önleyici hem rehabilitasyon sürecinde nelere dikkat etmek gerekir?
Antioksidanlar:
Oksitlenme olaylarını baskılayan maddelerdir. İnsanda normal biyokimyasal olaylardan sonra ortaya çıkan, kanda özgür gezerek sıhhatli hücrelere sanki saldıran ve onların Deoksirübo Nükleik Asit yapılarını değiştirerek ur büyümesine zorlayan maddelere karşı bedeni gözettikleri belirtiliyor. Ancak, illet hastalık tehlikesini düşürmekteki rolleri henüz netleşmediği için araştırmalar devam ediyor. Bu grubun önde gelenleri vitamin-C, beta-karbitkien ve vitamin-E ’dir.

Vitamin-C ağız boşluğu, yemek borusu ve mide illet hastalıklerine karşı gözetici olabilir. Ayrıca rektum, pankreas, rahim illet hastalıklerinin büyüme tehlikesini eksiltebileceği, meme ve akciğer illet hastalıkine karşı koruma sağlayabileceği öngörülüyor. Vitamin-C kaynağı olaraksa, portakal, portakal suyu, taze yeşil biber, çilek, kırmızı biber, pişirilmiş brokoli gösteriliyor. Beta-karbitkien için kaynaklar koyu yeşil yapraklar, sarı-oranj meyve ve sebzeler olarak ifade ediliyor. Yüksek ölçüde beta-karbitkien ise havuç, kabak, taze patates ve ıspanakta bulunuyor. Mide, akciğer, prostat, meme ve baş-boyun illet hastalıklerinin büyüme tehlikesini düşürebileceği ihtimalinden beta karbitkien zengini besinler öneriliyor. Bununla birlikte, beta-karbitkien kullanımında kesin teklif evveli daha çok araştırma ihtiyacı vardır. Fazla dozda alınması tehlikeli bireylerde, aynı sigarada olduğu gibi, akciğer illet hastalıkine neden olabileceği düşünülüyor.

BROKOLİ, DUT, ARMUT, KAYISI, ŞEFTALİ
Fitokimyasallar:
Nebatların yapısında bulunan bazı kimyevi bileşiklerdir ve nebatları bakteriler, virüslar ve mantarlara karşı korurlar. Ayrıca antioksidan, gıda gözetici ve illet hastalık yapıcı casuslara karşı yasaklayıcı tesirleri olabileceği bildiriliyor. Yüksek fitokimyasal maddeli gıdalar brokoli, dutlar, soya kabukları, armutlar, şalgamlar, kereviz, havuç, ıspanak, zeytinler, domates, mercimek, kavun, sarımsak, kayısı, soğanlar, soya fasulyesi, yeşil çay, şeftali, kabaklar, kıvırcık ve Brüksel lahana ve kırmızı şaraptır.

DENİZ MAHSULLERİ, SARIMSAK, SOĞAN…
Omega-3 yağ asitleri:
Bedende yapılmayan bu asitler gıdalar veya ek katkılardan alınan yağ asitleridir. Deniz mahsulleri, özellikle sıcak su mahsulleri, keten tohumu yağı ve fasulyede bulunan bu asitlerin meme ve prostat illet hastalıkleri tehlike ve büyümesini önlemede rolleri olabileceği bildiriliyor. Kuarsetin maddesi soğan ve sarımsakta bol ölçüde vardır. illet hastalık evvelinde, rehabilitasyonu esnasında ve sonrasında çok tesirlidir. Sarımsak çok bereketlidir. Hem enfeksiyonlara karşı korur, hem de yapılan çalışmalar sarımsağın mide illet hastalıkinden, bağırsak illet hastalıkinden, yemek borusu illet hastalıkinden ve akciğer illet hastalıkinden gözettiğini göstermiştir.

KEMbitkiERAPİDEN SONRA DENİZ MAHSULLERİ
Prostat illet hastalıkinde selenyum delil edilmiş. Domatesin içindeki laykopen maddesi delil edilmiş. Bunları verebilirsiniz. Kembitkierapi bedendeki normal hücreleri de imha edebilir. Bedenin genel gidişatını bozabilir. İşte bunu düzenlemek için de bitirici tıbbın ayrı bir yeri vardır. Bu mevzuda da yeniden Omega-3 çok bereketli. Ama Omega-3 ’ü çok iyi balık yağından almak gerekli. Ummanlardaki sardalyalardan ve somon balıklarından elde edilen bereketlidir. Bunun dışında, selenyum, laykopen, bunlar bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Ekinezya da öyle. Folikasit, hem illet hastalıkden korur, hem de illet hastalıkden sonra kembitkierapinin yarattığını tahribatın önlenmesinde tesirlidir. Ginseng, ananas, kara üzüm bereketlidir. Zerdeçal çok ehemmiyetli bir maddedir. Hem ur hücresini yok eder hem de immün sistemini kuvvetlendirir. Çörekbitkiu, zencefil, çok ehemmiyetlidir. Bazı meme illet hastalıki cinslerinde keten tohumunu nasihat ederiz. Ama bu her meme illet hastalıki için geçerli değil.

İÇKİ VE SİGARADAN NETLİKLE UZAK DURUN
Peki sigara ve içki…
Kesin olarak en ehemmiyetli etken sigara ve içki. Daha Öncekinden kırmızı şarabın bir ölçü içilmesini nasihat ederdik. Ancak son çıkan yayınlar, günde iki kadeh kırmızı şarap içenlerde meme illet hastalıki tehlikesinin çoğaldığını gösterdi. Ve özellikle sert rakı, vbitkika, viski, tekila gibi alkollerden netlikle uzak durulması gerek. Bunlar sigara ile birleştiklerinde illet hastalık tehlikesini yüksek oranda artırıyor.

illet hastalık rehabilitasyonu sırasında bitirici tıbbın rolü nedir?
illet hastalık alana geldiyse işte bizim için gerçek risk buradadır. Hastalarımızın şuursuzca kullanacağı rastgele bir nebat illet hastalık vakasını tetikleyebilir. Başka Bir Deyişle illet hastalık için verdiğimiz ilaçları ya nötralize eder ya da pbitkiansiyelize eder. Onun için hastaların netlikle bitirici ya da seçenek ilaçları hekime danışmadan kullanmaması gerekir.

ANTİDEPRESAN İLAÇLARI ALMAYIN
Misal verebilir misiniz?
En kolayını söyleyeyim: Bayanların yüzde 40 ’ının kullandığı bir antidepresan ilaç var. Öbür tam ilaçları bloke ediyor. Mesela greyfurt suyu. Bağırsakta P450 sınan bir enzim var. İlacın emilmesine mani olduğu gibi, ilacı dört kat pbitkiansiyalize edebiliyor. Başka Bir Deyişle hastayı zehirliyor. Onun için hekimin çok şuurlu olarak hastasına bunu açıklama edip menetmesi gerekiyor.

KURU ACI BİBER illet hastalıkE NEDEN OLABİLİR
Acı biberin bazı cinsleri illet hastalıke neden oluyormuş?
Acı biberin, immün bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği ve hayvan deneylerinde urlu farelerin urlarını küçülttüğü görülmüştür. Ama bu taze acı biber, arnavut biberi. Güneydoğu ’da sıklıkla kullanılan kuru acı biber aflatoksin kapsar ve bu madde karaciğer illet hastalıkine neden olur.

‘Allah inancı, hekime güven, aile sevgisi… ’

illet hastalıkLE GAYRETİN ÜÇ SACAYAĞI:
illet hastalıkle gayrette maneviyatın rolü nedir? Meditasyon gerçekten illet hastalıki bitirici bir rehabilitasyon mu?
Bu süreçte inanç gerçekten çok ehemmiyetlidir. Seni yaratanın varlığına kesinlikle öncelikle olarak inanmalısın. Sonra hekiminin seni rehabilitasyon edeceğine inanarak güvenmelisin. Aile sevgisi kesinlikle olmalı. Sevgisiz hiçbir şey olmaz. Bunlar rehabilitasyonda koşul yasalardır. Bunlar olmazsa olmaz. Ancak ben Allah ’a inanıyorum diye de rehabilitasyon olmazsanız, beni nasıl olsa Allah kurtarır derseniz işte o zaman diğer tarafa çok erken giderseniz. O zaman karışmam. Öyle dalga yok. Meditasyon, yogo, gülmek bunları yaşamınızdan çıkarmayın.

Duanın illet hastalık hastaları üzerindeki tesiriyle alakalı bir çalışmanız vardı. Bundan bahsedebilir misiniz?
illet hastalık rehabilitasyonu mevzusunda inanç da çok ehemmiyetli. İnancın, hastaların immün sistemini kuvvetlendirdiği iddia ediliyor. İtalya ’daki Katolik kiliselerinde bununla alakalı araştırmalar yapıldı. Araştırmanın neticeleri gösterdi ki dua ve inanç hastaların immün sistemini kuvvetlendiriyor. Her zaman için, hangi dinden olursa olsun… Hastalığı inançla birlikte yeneceğimizi her zaman söyleriz. Bu gayet normal. Zira inanmazsan zati kaybedersin.

Hengameli müzik illet hastalık yapar
BACH, MOZART DİNLEYİN
Hengameli müzikten uzak duracaksınız. Fareler üzerinde yapılan bir araştırmada hengameli müziğin illet hastalık yaptığı görülmüştür. Olağan müzik dinleyin. Mozart ’ı, Beethoven ’i, Bach ’ı dinleyin.

Vatan- Ayla Özcan

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=47128&cat=220&dt=2007/12/10

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.