Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İnce bağırsaktan vajina

23.04.2021
5

Bütün 9 kadına ince bağırsaklarından vajina yapıldı! Doktorlar uyardı: “Utanmayın!” Akdeniz Üniversitesi’nde adet göremeyen ve 9 kadına, ince bağırsaklarından vajina yapıldı. Doktorlar uyarıyor “utanmayın” Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ’nde …

Bütün 9 kadına ince bağırsaklarından vajina yapıldı! Doktorlar uyardı: “Utanmayın!”

Akdeniz Üniversitesi ’nde adet göremeyen ve 9 kadına, ince bağırsaklarından vajina yapıldı. Doktorlar uyarıyor “utanmayın”

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ’nde son iki sene içerisinde, adet göremeyen ve şiddetli sızıları olan 5 ’i konutlu 9 kadına, ince bağırsaklarından vajina yapıldı. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı ’nın ortaklaşa yaptığı operasyonlarda, genital sistemlerinde doğuştan sualn olan kadınlar, sağlıklarına kavuştu. Ender yapılan vajina ameliyatının daha çok ten yaması ve kalın bağırsaktan yapıldığını söyleyen Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim azası Doç. Dr. Ömer Özkan, natürele en yakın olanının ince bağırsaktan yapılanı olduğunu söyledi.

Baskı yüzünden söyleyemiyorlar
Hastalığın genellikle genç kızların adet görememeleriyle ya da evlilikte ilişkiye girememeleri sonucu ortaya çıktığını belirten Doç. Dr. Özkan, “Uygun hastalarda ince bağırsağın 15- 20 santimetrelik parçası, açtığımız vajina boşluğuna mikroskop altında damarları dikilerek transfer ediliyor. Teknik olarak güç bir operasyon olmakla birlikte uzun dönem sonuçlarının daha tatmin edici olduğunu görmekteyiz. Tek problem erken dönemde salgıların fazla olması, ama uzun dönemde bunun da giderek eksildiği ve hastaları rahatsız edici boyutunun ortadan kalktığını öğreniyoruz” dedi. Şimdiye kadar hiç adet göremediği ve şiddetli sızıları olduğu için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ’ne başvurduklarını belirten hastalar ise operasyondan sonra bir ay içinde iyileştiklerini söyledi. Çok problemli geçen genç kızlık dönemleri olduğunu kaydeden 26 yaşındaki K.Ö ve 21 yaşındaki N.L., etraf baskısının da bu cins rehabilitasyonların gecikmesinde sihirk etken olduğunu kaydetti.

Vatan

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=48790&cat=220&dt=2007/12/24

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.