Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İnternet çağının yeni hastalığı

13.08.2021
23

İnternete girerek kendi kendinize teşhis koyuyorsanız hekime görünmenizde fayda var. Günümüzde, AIDS ve strese bağlı asap rahatsızlıklarının ismi ön tasarıya çıkarken, Amerikalı uzmanlara göre çağımızın en …

İnternete girerek kendi kendinize teşhis koyuyorsanız hekime görünmenizde fayda var.

Günümüzde, AIDS ve strese bağlı asap rahatsızlıklarının ismi ön tasarıya çıkarken, Amerikalı uzmanlara göre çağımızın en süratli dağılan yeni hastalığı ‘siberkondriasi”.

Başka Bir Deyişle internet çağının hastalık hastalığı.Harvard ve California Üniversitesi uzmanları, daha evvel “Tıp Talebesi Belirtiyi” olarak öğrenilen ‘siberkondriasi”nin, son senelerde giderek dağıldığına dikkat çekti. İlk defa 50 sene evvel keşfedilen belirti daha çok tıp fakültesine giren 1ínci sınıf talebelerinde görülüyor.

Bu yarıyılda talebeler o kadar çok hastalık biliyor ki, kendilerinin kesinlikle bu hastalıklardan birine tutulduğunu düşünüyor. Bu belirtiye yakalanlar, kolay bir başağrısını beyin urunun, küçük bir sivilceyi ise ten illet hastalıkinin bulgusu olarak idrak ediyor.

Uzmanlara göre, son 5 senede bu talebelerin yerini, internete girerek kendi kendilerine teşhis koyan insanlar aldı. Her sene milyonlarca insan, muhtelif meselelerini internette inceleyerek çözmeye çalışıyor.

Minik bir kalp sızısını ya da bacak sızlamasını internette buldukları bilgilerle ìillet hastalıke ya da kalp krizine bağlıyor. Çoğunlukla, bu insanları hekimler dahi hafifletemiyor. Uzmanlar, insanlara her okuduklarına inanmamalarını ve hekimlerin önerileriyle hareket etmelerini öneriyor.

Bugün

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=49880&cat=220&dt=2008/01/03

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.