Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İşte mutluluğun yöntemi!

28.07.2021
18
İşte mutluluğun yöntemi!

Onu harcamayanlar çok daha mutlular Zira genellikle sigara bunalımı ve kaygıyı dindirdiği için seçim edilir. Yapılan yeni bir araştırmaya göre; sigarayı vazgeçmeye çalışan şahıslar kollandığında bu …

Onu harcamayanlar çok daha mutlular

Zira genellikle sigara bunalımı ve kaygıyı dindirdiği için seçim edilir. Yapılan yeni bir araştırmaya göre; sigarayı vazgeçmeye çalışan şahıslar kollandığında bu insanların sigarayı vazgeçtiklerinde çok daha fazla mutlu oldukları ortaya çıktı.

Mutluluğun Yöntemi
Güney Kaliforniya Üniversitesi ’nden bir grup bilim adamı sigarayı vazgeçmeye çalışan 236 kadın ve erkekten oluşan bir grup üzerinde araştırma yaptı. Nikbitkiin bantları ve sigara vazgeçme üzerine danışmanlık kursları gibi çözümlere müracaat ettiler ve sigarayı vazgeçecekleri günü de tanımladılar. Katılımcılar bu tarihten bir hafta evvel ve sonrasında 2, 8, 16 ve 28 hafta vakitlerle bir bunalım testine tabi yakalandı.

Bu gruptan sigarayı vazgeçmeyi muvaffak olanların depresif ve evhamlı halinde çok kısa zamanda iyileşme görüldü ve grubun en mutlu fertleri onlar olarak görüldü. Milliyet ’teki habere göre, kısa bir müddet de olsa sigaradan uzak kalmayı muvaffak olanlar da kendilerini daha iyi sezerken, sigarayı vazgeçemeyenlerin grubun en mutsuzları olduğu görüldü.

Araştırmanın neticesinde ortaya çıkan bilgilere göre sigarayı vazgeçmenin mutsuzluğu büyük oranda yok ettiği görüldü. Hekimler sigaranın depresif zamanlarda asap hücrelerini uyuşturarak kaygıyı eksilttiğini, ancak depresif olmayan zamanlarda da o ruh halini temsil ettiğini; bu sebeple bireylerin sigarayla duygusal bağ kurduğunu ve sigara içmenin depresif ruh halini andırdırdığını belirtti.

Kaynak: http://www.haberturk.com/saglik/haber/578756-iste-mutlulugun-formulu

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.