Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Karnından 6 kilo kist çıktı

17.07.2021
29

“Hamileyim” sandı, hekime gitti ve şoka girdi… Kayseri’de takribî iki ay evvel karnındaki fazla sihrime neticeyi hamile olduğunu varsayan ve hekime müracaat eten bir kadının karnından eşine …

“Hamileyim” sandı, hekime gitti ve şoka girdi…

Kayseri ’de takribî iki ay evvel karnındaki fazla sihrime neticeyi hamile olduğunu varsayan ve hekime müracaat eten bir kadının karnından eşine az tesadüfülür 6 kg ağırlığında bir kist çıkartıldı.

Karnındaki fazla sihrime nedeni üzerine şüphelenen genç bir kadının karnından 6 kg ağırlığında bir kist çıkartıldı. İki ay evvel sıradanın üstü bir biçimde karnı gelişen 21 yaşındaki Halime Ağırbaş, Özel Tekden Sağlık Kurumu ’ne müracaat etti. Yapılan muayeneler sonucunda, ilk bakışta çocuğunun olacağını varsayan kadının karnındaki gelişmenin hakikatinde, eşine ender tesadüfülür bir kist yapılanması olduğu ortaya çıktı. Vaziyetin ciddi olması nedeniyle hemen operasyona alınan hastanın
karnından 6 kg ağırlığında, 30 cm çapında, eşine az tesadüfülür bir kist çıkartıldı. İşlemi asıllaştıran Tekden Sağlık Kurumu Genel Cerrahi Kısmı hekimleri Uzman. Dr. Turgut Köse ve Kadın Doğum Uzmanı Uz. Dr. Aytül Aslan Erdoğmuş, yaptıkları açıklamada, ilk kez bir hastanın karnından bu büyüklükte bir kitle çıktığını belirterek, kitlenin değişik uzuvlara hasar vermeden çıkmasının ehemmiyetli olduğunu kaydetti.

“İLK EVVEL HAMİLE OLDUĞUMU VARSAYDIM”

Operasyon evvelinde 53 kilo ağırlığındaki hasta, operasyon sonrasında 46 kiloya düşerek yakınlarını da afallattı. Kurtulduğu bu ağırlıktan sonra çok mutlu olduğunu ifade eden Halime Ağırbaş, “2 ay içinde 9 aylık hamile olan bir kadının gibi karnım şişti. Evvel hamile olduğumu düşünüyordum. Ancak şişlik çok süratle çoğalınca sağlık kurumuna müracaat ettim” dedi.

İHA

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=52968&cat=220&dt=2008/01/26

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.