Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kelepçe İle 60 Kilo Verdi

07.08.2021
29

Burdurlu iki çocuk annesi emekli hoca Semra Yalçın 49 bir sene evvel 120 kiloydu. İzmir’de midesine kelepçe taktırdı. Sıkı bir perhiz ve spor yaparak 12 …

Burdurlu iki çocuk annesi emekli hoca Semra Yalçın 49 bir sene evvel 120 kiloydu. İzmir ’de midesine kelepçe taktırdı. Sıkı bir perhiz ve spor yaparak 12 ay içinde yarı yarıya indi. Yalçın yeni halinden çok memnun.

Kelepçeyle bir senede 60 kilo

Kortizon rehabilitasyonu neticeyi 120 kiloya çıkan Semra Yalçın takati midesine kelepçe taktırmakta buldu. Yalçın, spor ve perhizle bir sene içinde 60 kiloya inmeyi başardı.

Burdur ’da emekli hoca Semra Yalçın 49, midesine kelepçe taktırıp, sonrasında sıkı bir perhiz ve spor yaparak 1 senede 120 kgdan 60′a indi. Yalçın, kilolarının neden olduğu şeker ve tansiyon hastalığından da kurtulmuş oldu. Burdur Lisesi ’nden Sanat Tarihi Hocalığı yapıp dört sene evvel emekli olan iki çocuk annesi Semra Yalçın, iki sene evvel akut eklem romatizması hastalığını tutuldu. Yalçın ’ın gördüğü kortizon rehabilitasyonu sebebiyle 80-90 kilo olan beden ağırlığı bir kaç ay içerisinde 120 kiloyu buldu. Fazla kiloları sebebiyle şeker ve yüksek tansiyon hastalıklarına tutulan emekli hoca Yalçın, perhiz yaptı, spora başladı ama bir cinsli zayıflayamadı. Yalçın, sonunda İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu ’nde vazifeli Opr. Dr. Yasin Peker ’in harekâtıyla midesine kelepçe taktırdı. Kelepçeyle kanaat etmeyen Semra Yalçın, hekiminin öğütlendiği gibi günde 3-5 litre su içti. Yavaş yavaş ve sık aralıkla yemek yedi. Günde 8-11 km yürüdü. Ve sonunda kilolarının yarısından kurtuldu.

DAHA ÖNCEKİ FbitkiOĞRAFLARINI ATTI
Aynaya baktığında artık kendisini tanımakta dahi eforluk sürüklediğini belirten emekli hoca şunları söyledi: Kiloluyken günde iki kutu sigara içiyordum, zayıflayınca sigarayı da vazgeçtim. Daha Öncekinden 50 adım atınca soluk soluğa kalırken şimdi bir kezde 10 km yürüyebiliyorum. Kilolu iken çekilen tüm resimlerimi de attım. Operasyonu reelleştiren Opr. Dr. Yasin Peker ise şu bilgileri verdi: Semra Hanım şu an ideal kilosunda. Operasyon olup, zayıflamasaydı hastalıkları şu an onun için yedi kat daha fazla hayati tehlike oluşturacaktı. Şahıs spor yaparsa neticeler çok daha zaferli oluyor.

SABAH / Erkan DOĞAN

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=2437&cat=220&dt=2006/10/09

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.