Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Klimayı yanlış kullanmayın

04.04.2021
18

Uzmanlar soğutucu klimaların insanda kalıcı hastalıklara neden olabileceği için yurttaşları uyarıyor. Sıcaklar şu gizemeler yakıyor. Ferahlamanın en iyi ve teknolojik usulü klimalar. Konutlarında ve iş yerlerinde …

Uzmanlar soğutucu klimaların insanda kalıcı hastalıklara neden olabileceği için yurttaşları uyarıyor.

Sıcaklar şu gizemeler yakıyor. Ferahlamanın en iyi ve teknolojik usulü klimalar. Konutlarında ve iş yerlerinde klimalarla karşı karşıya olanlar soğukluğun tadını çıkarıyor.

Mardin Devlet Hastanesin ’de misyonlu Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Devrim Emel Akdikeni, “Klimanın bulunduğu mekandaki konumunun yanılgılı olması vaziyetinde, boyun, göğüs ve omuza gelen klima akımları hastalıklara neden olabilir. Kumpaslı bakımı yapılmayan klimalar, soğutma sistemlerindeki küf mantarlarının, bakterilerin ve tozların birikmesine bağlı olarak, ani ve müzmin alerjik hastalıklar ortaya çıkarabilir” dedi. Dr. Akdikeni, klimanın neden olduğu rahatsızlıkları önlemek için şunları öneriyor; “Havayı yavaş yavaş soğutmak gerekir. Çok sıcaktan ve çok terliyken klimalı etrafa geçmeyin. Klima akımına karşı bitkiurmayın zira zatürreeye neden olabilir. Haftada bir kere bile olsa klima pakliğini yapın.”

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=32565&cat=220&dt=2007/08/17

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.