Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Lösemiye karşı yeni seneyi gülerek karşıladılar

08.07.2021
24
Lösemiye karşı yeni seneyi gülerek karşıladılar

Lösemi rehabilitasyonu görüp sıhhatine kavuşan çocuklar ve hali hazırda rehabilitasyonu devam eden hastalar yeni sene faalliğinde toplanarak moral depoladı. ‘Çocuklar Gülsün Diye ’ temalı moral faalliğinde buluşan küçüklerin doyasıya eğlenmesi aileleri ve hastane çalışanlarının suratlarını güldürdü.

İSTANBUL, DHA- Lösemi rehabilitasyonu görüp sıhhatine kavuşan çocuklar ve hali hazırda rehabilitasyonu devam eden hastalar yeni sene faalliğinde toplanarak moral depoladı. ‘Çocuklar Gülsün Diye ’ temalı moral faalliğinde buluşan küçüklerin doyasıya eğlenmesi aileleri ve hastane çalışanlarının suratlarını güldürdü.
Medipol Mega Üniversite Sağlık Kurumu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Kısmı ’nde rehabilitasyon görüp sıhhatine kavuşan çocuklar ve hali hazırda rehabilitasyonu devam eden hastalar yeni sene faalliğinde toplandı. Sağlık Kurumunun Hematoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sema Anak ve Prof. Dr. Murat Elli liderliğinde hakikatleşen ‘Çocuklar Gülsün Diye ’ temalı moral faalliğinde çocuklar ve aileleri moral buldu. Türk ve yabancı hastaların katılım gösterdiği faallikte buluşan onlarca çocuk gönüllerince eğlendi. Ritim atölyesinden takı tasarımına kadar sevinçli ve eğitici atölye çalışmalarının yer aldığı faallikte değişik dilleri konuşan çocuklar müzikte buluştu. Tıp Fakültesi talebelerinden oluşan müzik grubunun verdiği konserde çocuklar da şarkılara eşlik etti. Hekimler, hemşireler ve öteki sağlık çalışanlarının da katıldığı faallikte konuşan Çocuk Hematoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sema Anak ve Prof. Dr. Murat Elli çocuklara yeni senede sağlık ve mutluluk diledi.
“TÜRKİYE LÖSEMİYE KARŞI ÇOK EHEMMİYETLİ EVRE KAYDOLDU”
Çocuk hastalarda illet hastalık rehabilitasyonunda erken tanı ve multidisipliner yaklaşımın özümsenmesi gerektiğine vurgu yapan Prof. Dr. Sema Anak, “Çocukluk çağı lösemilerinde Türkiye çok ehemmiyetli bir evre kaydolmuştur. Öteki çocukluk çağı illet hastalıklerinde erken tanı, uygun ve aktif rehabilitasyon ile dünya standartlarında yaşam oranlarına erişilmiştir. Tüm doktorlar çocuklarda da illet hastalık büyüyebileceğini ustan çıkarmamalıdır. Erken tanı ve uygun merkeze manipülasyon hayati ehemmiyete sahiptir” dedi.
FbitkiOĞRAFLI Fırtına tabelayı uçurdu! Saniyelerle kurtuldularSakarya ’da bir ilke imza atılarak boy uzatma operasyonu gerçekleştirildi2019 senesinin en iyi başhemşiresini ve anestezi hekimini seçtiler

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.