Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kötü yönetici kalp krizi riskini artırıyor

04.04.2021
19

Özellikle erkeklerde, oran yüzde 60’a çıkıyor… İsveç’te yapılan bir araştırma, kötü yöneticilerin çalışanların kalp sağlığını etkilediğini ortaya koydu. Karolinska Üniversitesi Stres Araştırma Enstitüsü …

Özellikle erkeklerde, oran yüzde 60′a çıkıyor…

İsveç ’te yapılan bir araştırma, kötü yöneticilerin çalışanların kalp sağlığını etkilediğini ortaya koydu.

Karolinska Üniversitesi Stres Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan araştırmada, kötü niyetli ve beceriksiz bir yöneticinin, erkeklerde kalp krizi riskini yüzde 60 oranında arttırdığı görülürken, kadınlarda bu oranın daha düşük olduğu tespit edildi.

Araştırma, 3 bin 160 erkeğin yöneticileriyle ilişkilerinin 9 yıl boyunca izlenmesi ve kanlarındaki stres hormonunun ölçülmesiyle yapıldı. Araştırmada, iş yerinde kötü bir yöneticiye sahip erkek çalışanların kanlarındaki stres hormonunun yüksek olduğu belirlendi.

Araştırma sonucunu yorumlayan Karolinska Üniversitesi Stres Araştırma Enstitüsü görevlisi Prof. Dr. Töres Theorell, erkeklerin iş yerindeki kötü yöneticilerden daha fazla etkilendiğinin saptandığını ve diğer şartlarla birlikte kalp krizi geçirme risklerinin yüzde 60 oranında arttığının gözlendiğini kaydetti.

AA

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=54142&cat=220&dt=2008/02/04

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.