Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Migren ağrılarına son

16.07.2021
14

Milyonlarca insanın en büyük tasayı olan migrenin tedavisi için ehemmiyetli bir adım atıldı. İngiltere ’de yapılan bir araştırmada, kalp hastalıkları için kullanılan Clopidogrel isimli ilacın migrene karşı …

Milyonlarca insanın en büyük tasayı olan migrenin tedavisi için ehemmiyetli bir adım atıldı.

İngiltere ’de yapılan bir araştırmada, kalp hastalıkları için kullanılan Clopidogrel isimli ilacın migrene karşı tesirli olduğu ortaya çıktı.

Ülkenin en saygın gazetelerinden Independent ’ın manşetten duyurduğu habere göre, Londra ’daki Guy ’s Hastanesi ’nde 8 migren hastası üzerinde yapılan deneyde yüzde surat zafer sağlandı. Deney önümüzdeki sene 280 hasta üzerinde yinelenecek.

Araştırmayı yürüten Dr. John Chambers ’a göre, migren kalpte oluşan kan pıhtısının yavaş yavaş beyne ilerlemesi ve beyne gelmesiyle oluşuyor. Bunu önlemek için de kalp hastalarına verilen ve pıhtılaşmayı önleyen Clopidogrel isimli ilaçtan zaferli sonuçlar alınıyor.
Chambers, İngiliz Sağlık Bakanlığı ’nın da parasal olarak destek verdiği araştırmayla alakalı, migren için yeni bir umut olacak ilacı geliştirmeye çok yakın olduklarını söyledi.

Dünyada her 10 şahıstan birinin migren sorunu var. Bu bireylerin senede vasati 13 defa migren ağrısı yakalıyor ve bu ağrı 3 gün devam ediyor.

Vatan

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=49164&cat=220&dt=2007/12/27

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.