Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Ne kadar ‘iyi ’ kalplisiniz?

28.03.2021
22

Kolesterol seviyenizi düşürmeye destek olan Choles-Control® pratik nebatsal sterol kapsülleri artık Türkiye ’de! Amerika ’nın en büyük natürel vitamin üreticisi NOW® ’un bu eşsiz ve yeni mahsulü ile çekici …

Kolesterol seviyenizi düşürmeye destek olan Choles-Control® pratik nebatsal sterol kapsülleri artık Türkiye ’de!

Amerika ’nın en büyük natürel vitamin üreticisi NOW® ’un bu eşsiz ve yeni mahsulü ile çekici ama bol kolesterol yüklü yiyecekleri artık daha rahat harcayabilirsiniz!

Kolesterol oranının düşürülmesinde takviyeci, tamamen natürel, kalori kapsamayan ve pratik taşınabilir formda olan tek gıda dayanak mahsulü olan NOW® Choles-Control Türkiye ’de tüm eczanelerde satışa sunuluyor. NOW? Choles-Control, içerisinde bulundurduğu steroller, özgür steroller biçimindedir netlikle yağ asidi kapsamıyor. Günlük beslenmemizde kalori teşkil etmeden kullanılabiliyor.

Sterol Nedir?

Steroller kolesterol eşi maddelerdir; başka bir deyişle eş işlevlere ama değişik orijinlere sahiptirler. Kolesterol insanlarda bulunurken steroller yalnızca nebatlarda bulunuyor. Kolesterol hücre çeperinin hayati öğelerinden biridir. Steroller kolesterolden minik ama ehemmiyetli noktalarda bölüyorlar. Yapısal farklardan dolayı, steroller insanlarda bütün olarak emilemiyor. Bundan dolayı alınan sterollerin büyük kısmı mide-bağırsak bölgesinde kalıyor ve bedendeki kolesterol seviyesinde düşüşüne neden olabiliyor.

İyi ve Makûs Kolesterol Nedir?

Kolesterol oranının olağan kıymetlerde olması, hücre çeperi sıvılığı, hormonların, safra asidinin ve vitaminlerin birleşiminde oynadığı rol sebebi ile hayati ehemmiyet taşıyor. Kolesterol bu vakaların bütün tersi doğrultusunda bedenin hasarına da çalışabiliyor. Kanda kolesterol ’şöhret yükselmesine bağlı kalp krizi, damar tıkanması ve safra kesesi taşı gibi ciddi sağlık meseleleri oluşabiliyor.

Beslenme balanssızlığı ve kan damarlarının genişleyememesi gibi sebeplerle oluşan yoğun tazyike bağlı damarlarda minik yırtıklar oluşuyor. Bedenin bu yırtıklara karşı natürel tepki vererek onları onarmak için yumuşak plaka yaradılışına neden oluyor. Yumuşak plakanın varlığı, damarın iç zarlarını kaplayan karakteristik bir yağ şeridi neticesini doğuruyor.

Damar tıkanıklığının bir sonraki evresi, yağ şeridine prbitkiein ve başka maddelerin ilave edilmesi ile oluşuyor. Yıkıntı ölçüyü çoğaldıkça, damara dağılmaya başlıyor Damar tıkayan katmanın var olmasına bağlı olarak hastalar acı yada yorgunluk dinler. Bulunduğu bölgeye göre miyokard enfarktüs yada kalp krizi, koroner vefat, felç, kumpassız göğüs sızıları, bacağa kan akışının yasaklanması gibi vakalara yol kalemtıraş pıhtılaşmalara neden olabiliyor.

Kolesterol kanımızda hürce yüzemez, yağ prbitkieinleri tarafından taşınıyor. Yağ prbitkieinleri, yoğunlukları bakımından ikiye bölüyorlar ve farklı işlevleri var.

Düşük yoğunluklu yağ prbitkieinin Low Density Lipoprbitkiein; başka bir deyişle LDL, kolesterolü bedendeki muhtelif dokulara taşımakla mesuldür.

Yüksek yoğunluklu yağ prbitkieini High Density Lipoprbitkiein, HDL kolesterolün geri taşınması ile ilgilenir; başka bir deyişle kolesterol aşırısını damarlar dahil olmak üzere bedendeki dokulardan, bedenden atılacağı karaciğere geri taşır.

Damar tıkanıklığının baş kabahatlisi LDL kolesterolüdür zira bu kolesterolün damar zarlarında depolanmaya daha yatkındır ve ‘makûs ’ kolesterol olarak adlandırılıyor. HDL kolesterol, “iyi” kolesterol olarak kabul ediliyor. HDL kolesterolünün işlevi karaciğer hücresi dışındaki dokulardan kolesterolün çıkarılmasından katlanıyor. NOW? Choles-Control “iyi” kolesterolün işlevini etkilemiyor.

NOW? Choles-Control Sterollerin Kolesterol Seviyesine Tesiri.

Nebat sterollerinin desteğiyle kolesterol seviyesinin düşürdüğü 1930 senelerde görülmüş ve o zamandan beri sürdürülen araştırmalar nebat sterollerinin kolesterol seviyesinin düşmesinde yüksek tesiri olduğunu göstermiştir.

Kolesterolün emilmesi için taşıyıcıları ile birleşmesi ve mide-barsak bölgesinin içine taşınması gerekiyor. Steroller, emilimin reelleştiği bağırsak duvarına taşınma mevzusunda kolesterollerle yarışıyor. Bu ‘yarışta ’ steroller özellikleri sebebiyle galip gelerek kolesterolün beden tarafından emilmesine mani olur ve kullanılmadan atılmasını sağlıyor.

Önerilen Günlük Alım Ölçüyü.

Günümüzde batılıların beslenme kavrayışının, günde 200–300 mg sterol kapsadığı hesaplanıyor. Vejetaryenlerin ve Japonların beslenme alışkanlığı ise daha büyük ölçüler, günde 300–500 mg kapsıyor. Kuramlara göre ilk insanların günlük sterol alımının 1.000 mg ’dan fazla olduğu hesaplanıyor. Kolesterol eksiltici bir tesir elde etmek için günde vasati 1.600 mg sterol alınması mevzusunda uzmanlar birleşmişlerdir. Hergün dört nebatsal NOW? Choles-Control kapsülü alarak bu ölçüye erişebilirsiniz, sebze ve meyve destekli balanslı beslenmenin NOW? Choles-Control kullanımında içeriğindeki sterollerin tesirini artırıyor.

Çalışmalar göstermiştir ki yemek evveli NOW? Choles-Control alındığında kolesterol düşürücü tesiri en fazla… Yemekten evvel 2 kapsül kullanmanız yeterli ölçüye erişmenizi sağlıyor. Daha yoğun kolesterol kapsayan yemeklerde ise 3 kapsül alınması nasihat ediliyor.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=17665&cat=220&dt=2007/03/16

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.