Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Nebatsal çaylar hepatit mi yapıyor ?

16.08.2021
14

Gastroenteroloji Uzmanı Dr.Serin, nebat çaylarının kumpassız kullanılmasının hepatite yol açtığını söyledi. Gaziantep Sani Konukoğlu Sağlık Kurumu Başhekimi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Azmi Serin, zayıflamak için içilen nebat çaylarının …

Gastroenteroloji Uzmanı Dr.Serin, nebat çaylarının kumpassız kullanılmasının hepatite yol açtığını söyledi.

Gaziantep Sani Konukoğlu Sağlık Kurumu Başhekimi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Azmi Serin, zayıflamak için içilen nebat çaylarının kumpassız ve fazla kullanılmasının hepatit sarılık hastalığına yol açtığını söyledi.

‘Hepatitler ’ mevzulu bir konferans veren Başhekim Azmi Serin, hepatit hastalığının bir çok sebeple ortaya çıkabilen bir hastalık olduğunu söyledi. Hastalığın halsizlik, iştahsızlık, ateş, boğaz sızısı idrarda renk farklılığı gibi bulguları olduğunu kaydolan Serin, özellikle brusella, salmonella, sepsiz, karahumma hastalığı taşıyan şahısların daha çok tehlike altında olduğunu vurguladı.

Zayıflamak isteyen bireylerde de bu hastalığın sıkça görüldüğünü tanımladıklarını kaydolan Dr. Azmi Serin, “Nebatsal çayla zayıflamak isteyen bazı hastalarımızın karaciğerlerinde sıkça enfeksiyonlar oluşmuştur. Zayıflama çayını aşırısıyla kullanan şahıslarda bu hastalık tehlikeyi çok fazladır.
Yaptığımız testlerde zayıflama çayı kullanan hastalarımızdan bu nebatsal zayıflama çayını vazgeçtiği zaman hastalığın gerilediğini gördük. Bu sebeple zayıflamak isteyenler miktarlı ve şuurlu bir biçimde nebatsal çayları harcamalıdır.

Hekimlerine müracaat etecek olan bu gibi hastalarımıza lüzumlu bilgiler verilecektir” dedi.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=9512&cat=220&dt=2006/12/18

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.