Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Polis memurundan yaşamını kurtaran hekime teşekkür

20.03.2021
12
Polis memurundan yaşamını kurtaran hekime teşekkür

Antalya ’da tertip edilen bisiklet şenliğinde, yokuş alt düşerek kafasında ciddi zarar alan polis memuru Salim Tayfun Kır, hadise yerinde kendisine müdahale ederek yaşamını kurtaran hekim Mustafa Tekin ’le buluşup teşekkür etti.20 Ekim 2018 ’de asıllaştırılan bisiklet şenliğinin Termesos etabında yokuş alt düşerek kafasında ciddi yaralanmalar yaşayan ve 1 sene aradan sonra sıhhatine kavuşan polis memuru Salim Tayfun Kır 55, hadise yerinde kendisine müdahale eden Antalya Anadolu Sağlık Kurumu Genel Müdür Destekçisi Dr.

Antalya ’da tertip edilen bisiklet şenliğinde, yokuş alt düşerek kafasında ciddi zarar alan polis memuru Salim Tayfun Kır, hadise yerinde kendisine müdahale ederek yaşamını kurtaran hekim Mustafa Tekin ’le buluşup teşekkür etti.
20 Ekim 2018 ’de asıllaştırılan bisiklet şenliğinin Termesos etabında yokuş alt düşerek kafasında ciddi yaralanmalar yaşayan ve 1 sene aradan sonra sıhhatine kavuşan polis memuru Salim Tayfun Kır 55, hadise yerinde kendisine müdahale eden Antalya Anadolu Sağlık Kurumu Genel Müdür Destekçisi Dr. Mustafa Tekin ’e teşekkür ziyaretinde bulundu.
“Yaşamımı kurtaran adam”
Ciddi ve zorlu bir süreci geride vazgeçen Kır, “Bisikletlerle Termesos ’a çıktık. Ne olduysa her şey inişte oldu. Ben o güne dair hiçbir şey andırmıyorum. Bana o güne dair sualler soruyorlar. Ben de her seferinde anımsamadığımı söylüyorum. Mustafa Beyin ve öbür dostların anlattıkları kadarını öğreniyorum. O gün oradaki kadınlardan biri arkamda bisiklete biniyormuş. Azıcık süratli iniş yapmışım. Düşmeden evvel, alttan yukarıya siyah bir araba çıkıyormuş. bitkiomobili görünce sağa kaçmışım. Süratli olduğum için tekerlekler kaymış ve düşmüşüm. On metre surat üstü sürünmüşüm. Mustafa Bey ve ambulans gelip müdahale etmiş. Bana anlatılanlar bu biçimde. Mustafa Bey ve ambulans orada olmasaydı kurtulamazdım. İlk müdahale sayesinde bugün buradayım. Yaşamımı kurtaran adam” ifadelerinde bulundu.
20 Ekim 2018 ’den Ocak 2019 ’a kadar hiçbir şeyi anımsamadığını belirten Kır, “20 gün yoğun bakımında kalmışım. Ardından da serviste azıcık kalıp konuta geçmişim. Mesela bunları andırmıyorum. Ocak 2019 ’dan da Haziran ayına kadar yürüyemedim. Balansımı sağlayamıyordum. Bu süreçte fizik ve nöral rehabilitasyon gördüm. Haziran ayından sonra yürüme idmanlarına başladım. Sonra koşma idmanlarına. Kesintisiz her gün idman yaptım. Bütün bir sene sürdü. Şimdi vazifeye başladım. İşime geri döndüm. Kendimi çok sıhhatli ve iyi seziyorum” dedi.
“Bizi çok mutlu etti”
Hekim Tekin ise hadise gününü ve Salim Tayfun Kır ’ın yaşadığı süreci anlattı. Tekin, “Geçen sene, 20 Ekim ’de bisikletlerle Termesos ’a çıktık. 9 kilo metrelik bir tırmanış vardı. Çıkışı herkes yapmadı. Yapmak isteyenler çıktı. Tayfun Beyde çıkışı yapmak isteyenlerden biriydi. Ben bisikletle o yolu çıktıktan sonra alt indim. İnerken yolun riskli olduğu belirliydi. Zemin kısmı çok makûstu. İndikten sonra sesler dinlemeye başladım. Hekim yok mu diye haykırıyorlardı. Sonra biz ambulans takımı olarak, hemen hazırlanıp yukarıya çıktık. Tayfun Bey, şuuru kapalı bir biçimde yerde uyuyordu. Ambulansın donanımlarını çıkarıp Kır ’ı, ambulansın içine aldık ve müdahalesini yaptık. Süratli bir biçimde Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Aciline götürdük. Tayfun Bey tabi uzun bir vakit yoğun bakımında kaldı. 20 gün yoğun bakımında, iki kere de kafasından işlem geçirdi. Bileğinde kırık vardı. Haziran ayına kadar uzun bir vakit yürüyemedi. Uzun bir vakit fizik rehabilitasyonları aldı. Bütün bir sene aradan sonra aramıza tekerrür döndü. Bugünde bizi ziyarete geldi ve bizi çok mutlu etti” diye belirtti.
PARTNERKadınların haz noktalarıKuru iğne hangi hastalıkları rehabilitasyon ediyor?Bu hastalığın 8 yaşından sonra rehabilitasyonu yok

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.