Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Pozitif olun, illet hastalıki yenin

18.07.2021
7

Dünyadan 10 bin uzmanın katıldığı onkoloji kurultayı başladı. Seminerde yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını duramayan Filiz Akın, illet hastalık hastalarına Moralinizi yüksek tutun dedi İstanbul’da tertip edilen 31. Avrupa Medikal …

Dünyadan 10 bin uzmanın katıldığı onkoloji kurultayı başladı. Seminerde yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını duramayan Filiz Akın, illet hastalık hastalarına Moralinizi yüksek tutun dedi

İstanbul ’da tertip edilen 31. Avrupa Medikal Onkoloji Derneği Kurultayı ’nde tertip edilen hasta seminerinin ilkinde 349′u yabancı, takribî 500 hasta ve yakını, Filiz Akın ’ın illet hastalıkle çabasını dinledi. Konuşması sırasında gözyaşlarını duramayan Akın, illet hastalık hastalarına Pozitif düşünün, moralinizi yüksek tutun, bağışıklık sisteminizi zayıflatacak stres, sigara ve öbür etkenlere izin vermeyin iletisini verdi.
Hastalığıyla çabasında başta eşinin yardımı ve hekimi Prof. Dr. Serdar Turhal ’ın doğru rehabilitasyon uygulamalarının ehemmiyetine dikkat toplayan Akın, ilk teşhis konulduğunda Niçin ben? sualini kendisine sormadığını ifade etti. Bir Hayli hastanın bu tepkiyi verdiğini, ancak bunun zaman kaybı olduğunu vurgulayan Akın, Günümüzde illet hastalık rehabilitasyonu olası olan bir hastalık. illet hastalık denktir vefat idrak etmesi doğru değil. Daha Öncekinden hastalık mevzusunda alakalı ve akıllı dokunulduk. Bu sebeple vefatlar daha çok görülüyordu. Ancak bugün hem teknoloji hem de sahip olduğumuz bilgilerle illet hastalıkle gayret ediyoruz. Bana ‘Kadın illet hastalık ’ gözüyle bakmayın, ben ‘Kadın Umut ’um diye konuştu.

‘Eşimle bir tünele girdik ’
Kendisine konulan nazofarenks illet hastalıki burun ve ağız arttaki bir cins illet hastalık teşhisinden sonra uzun vakit eşiyle beraber kimseye hastalıktan bahsetmediklerini anlatan Akın, gözyaşları içinde şöyle devam etti:
Hekim güzergahından çok uğurluydum. Pozitif olmanın verimini çok gördüm. Bu vaziyet hemşireleri dahi donakaltmıştı. Bu sebeple size takviyeci olmak, sizi illet hastalıke karşı gözetmek istiyorum. illet hastalıkle çabada Tutkum Onan ve eşi Mehmet Aslantuğ ile Defne Samyeli ve eşi Eren Talu da çok iyi misal olmuştur. Eşim olmasaydı ne yapardım öğrenmiyorum. Karanlık bir tünele birlikte girdik. Işık var mıydı, yok muydu muhakkak değildi. O benim elimden yakaladı ve o tünelden çıkmayı muvaffak olduk.

Konuşurken sesi titredi
Konuşmasında zaman zaman sesi titreyen Filiz Akın, hastalara kesinlikle ikinci, hatta üçüncü bir hekim görüşünü almalarını önerdi. Akın, konuşması sonrasında illet hastalık rehabilitasyonu sırasında çekilen ve daha evvel kimseye göstermediğini söylediği resimlerini katılımcılarla paylaştı.
Akın ’ın hekimi Prof. Turhal ise yaptığı konuşmada hastalanarak Filiz Akın ’ın hasta yakını olarak da eşi Sönmez Köksal ’ın çok iyi bir imtihan verdiklerini ifade etti. Filiz Akın, buluşma sonrasında çevresini saran ve kendisine sual soran hastalara hastalıkla rehabilitasyon sırasındaki muhtelif püf noktalarını anlattı.
MİLLİYET

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=1686&cat=220&dt=2006/10/01

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.