Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Psikiyatri hastalarına paintball terapisi

08.08.2021
26

Hastalar, paintball oyunuyla terapi olurken, ekip ruhunu da kazanıyor.. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi DEÜ Tıp Fakültesi Sağlık Kurumu psikiyatri servisinde rehabilitasyon gören hastalara, paintball oyunu içinde boya …

Hastalar, paintball oyunuyla terapi olurken, ekip ruhunu da kazanıyor..

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi DEÜ Tıp Fakültesi Sağlık Kurumu psikiyatri servisinde rehabilitasyon gören hastalara, paintball oyunu içinde boya bulunan tüfeklerle oynanan strateji oyunu usulüyle terapi uygulanıyor.

DEÜ Tıp Fakültesi Sağlık Kurumu Çocuk Ergen Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Servisinde vazife yapan Çocuk Gelişim Uzmanı Oya Kasapçı, gazetecilere yaptığı açıklamada, servislerinde rehabilitasyon gören hastaların, hekimlerinin himayeyi altında savaş ve strateji oyunu olarak öğrenilen paintball oynadıklarını kaydoldu.

İnciraltı ’nda Adatepe Paintball Kulübü ’nde toplanan hastaların, paintball oyunuyla terapi olurken, ekip ruhunu da kazanmış olduklarını söyleyen Kasapçı, ”Paintball oynayan bir öğretmenimizin önerisi üzerine hastalarımızı paintball oynamaya getirdik. Bir zaman sonra hastalarımız üzerinde gözle görülen iyileşmeler oldu. Muhakkak zamanlar içerisinde yaptığımız sosyal etkinliklere paintball oyununu da dahil ettik. Böylece ekip olmayı ve paylaşmayı biliyorlar” diye konuştu.

İzmir Paintball Spor Kulübü Başkanı Ferhat Kayalı da öğrenilenin aksine oyunun, savaş ve şiddet kapsamadığını, strateji oyunu olduğunu ifade etti.

H2

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=52829&cat=220&dt=2008/01/25

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.