Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Rejimi vazgeç, sekse bak

01.05.2021
27

İtalyan profesör, insanlara zayıflamak için seks yapmalarını öneriyor. Zira seks hatırı sayılır derecede kalori yaktırıyor. İtalyan profesör Bruno Fabbri, ‘Seks Bir Spordur’ isimli kitabında, ateşli yatak …

İtalyan profesör, insanlara zayıflamak için seks yapmalarını öneriyor. Zira seks hatırı sayılır derecede kalori yaktırıyor.

İtalyan profesör Bruno Fabbri, ‘Seks Bir Spordur’ isimli kitabında, ateşli yatak dakikalarının, spor ve perhizle aynı neticeyi verdiğini kalori hesabını ispatladı. News 2000 isimli bir İtalyan haber sitesi, bir cins spor olarak nitelendirilen seksin, insana hatırı sayılır ölçüde kalori yaktırdığını açıkladı; bu ‘bedelli bilgi’ kısa zamanda e -maillerde gezmeye başladı. İtalyan profesör Bruno Fabbri’nin “Seks Bir Spordur” isimli kitabından derlenen bilgilere göre, spor ya da perhiz yerine seks yapmak da aynı neticeyi elde etmeye yarıyor; kalori yaktırıyor ve kilo verdiriyor. Sevişmek müddete ve şahısların seçimlerine göre çeitli oranlarda kalori yaktırıyor.

İşte misaller:
ATAYAN YAKIYOR!
Partnerini atayan bir şahsın tükettiği enerji 12 kalori. Elbiseler basit çıkıyor, düğmeler basitçe açılıyorsa tüketilen kalori 8’e düşüyor, ancak tek el kullanılırsa kalori yeniden 12’ye çıkıyor. Cetme harekâtı ‘dişlerle’ yapılıyorsa, atayan şahıs 87 kalori kaybediyor. Çiftlerden biri bir oyuna çekerse tüketilen kalori de 187’ye kadar çıkabiliyor. Seviştikten sonra yatakta rahatlamak da enerji tükettiriyor. 18 dakikalık yoğun seks etkinliği, büyük dilim çikolatalı pastaya denk. Bir şişe beyaz şarabı yakmak için ise 52 dakikalık bir masaj seansı zorunlu. 53 dakikalık Fransız öpücüğü 1 ‘çizburgere’ yemeye değer… Peynirli ve domatesli pizzanın yarısını yakmak için ise 26 dakika kesintisiz seks ve bir orgazm zorunlu.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=38038&cat=220&dt=2007/09/28

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.