Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sağlıklı kalbin püf noktaları

07.07.2021
13

Mehmet Öz, sağlıklı bir kalp için 6 püf noktası önerdi… Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, sağlıklı bir kalp için 6 püf noktası önerdi: Egzersiz Her …

Mehmet Öz, sağlıklı bir kalp için 6 püf noktası önerdi…

ABD ’de yaşayan dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, sağlıklı bir kalp için 6 püf noktası önerdi:

Egzersiz
Her türlü fiziksel faaliyet LDL makûs kolesterol seviyesini düşürür, HDL iyi kolesterol seviyesini artırır, kalbi güçlendirir. Optimal sağlık için haftada en az 3 kere 20 dakika kalp ve damar faaliyetini artırıcı egzersiz yapmak gerekir.

Balık, fındık ve ceviz
Balık, fındık ve ceviz gibi omega-3 iyi yağlar yağ asitleri yüksek besinler, kandaki trigliserid seviyesini düşürür, kalp ritmini karara sokar. Yeterince omega-3 almak için haftada 3 porsiyon balık ve günde takribî 30 gram ceviz yemek gerekir.

İyi uyku
7 saatten az uyku damar ihtiyarlamasını ve kalp krizi tehlikesini artırır. Her gece deliksiz en az 7 saat derin uyku yatmak gerekir.

Sigara
Kalıtsal faktörlerin kalbi nasıl etkilediğini hakimiyet etmek mümkün değil, ancak yaşam stili kararı ehemmiyetli. Sigara ve tütün yalnızca kalp krizi tehlikesini artırmakla kalmıyor, öbür hastalıklara da davetiye çıkarıyor.

Stres
Stres kalp hastalıklarının en çok önlenebilir sebebi. Stresi gevşeme yoluyla eksiltmeye çalışmak ve meditasyon kalp sıhhatini korur.

Testler
Kalp krizi tehlikesini eksiltmek için beden kıymetlerini öğrenmek ehemmiyetli. Kolesterol, tansiyon ve fiziksel EFOR- azami kalp ritmi seviyesi ve dinlenmedeki seviye testler hekimlerin sağlayacağı danışmanlık için lüzumlu.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=32120&cat=220&dt=2007/08/13

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.