Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sevgili dırdırı hasta ediyor!

08.05.2021
23
Sevgili dırdırı hasta ediyor!

Bilimsel olarak da ispatlandı! Danimarka’da yapılan bir araştırma sevgili dırdırının göğüs anjini olma tehlikesini 4 kat artırdığını ortaya koydu. 2000-2006 senelerinde kalp hastalığı geçirmemiş 4 bin …

Bilimsel olarak da ispatlandı!

Danimarka’da yapılan bir araştırma sevgili dırdırının göğüs anjini olma tehlikesini 4 kat artırdığını ortaya koydu. 2000-2006 senelerinde kalp hastalığı geçirmemiş 4 bin 500 bireyin bilgilerinin araştırıldığı araştırmanın neticeleri “Epidemiyoloji ve Cemiyet Sıhhati” isimli bilim mecmuasında yayımlandı.

Araştırmayı yapan Kopenhag Üniversitesi uzmanları, kalbe yeterli kan gitmediğinde alana gelen ve koroner kalp hastalığının bulgularından olan göğüs anjininin bireyin etrafındakilerin fazla istekleri ve meseleleri sebebiyle tetiklendiğini tanımladı. Kobaylara başta partnerleriyle alakalı olmak üzere çevresindekilerle ilişkileri, onlardan gelen isteklerin ne seviyede olduğu, ne kadar sıklıkta münakaşa ettikleri gibi sualler yöneltildi. Kobayların cevapları, sevgiliden gelen isteklerin, yapılan baskı ve dırdırın, yaşanan meselelerin göğüs anjini olma tehlikesini 4 kat artırdığını gözler önüne serdi. Çocuklar ve öteki aile bireyleriyle alakalı kasvetleri tehlikeyi 2 kat artırırken, tartışmacı komşuları olanlarda hastalığa tutulma tehlikeyi yüzde 60 çoğalıyor.

GAZETE HABERTURK

Kaynak: http://www.haberturk.com/saglik/haber/584370-sevgili-dirdiri-hasta-ediyor

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.