Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sigaraya şarkı söylerek veda edin

16.07.2021
11

Yalnızca şarkı söyleyerek 6 ayda sigarayı vazgeçebilirsiniz. Sigara Vazgeçme Merkezi IQuit Smoking uzmanı Dr. Sibel Akkol, 3 ile 6 ayda şarkı söyleyerek ve elişleriyle uğraşarak sigarayı …

Yalnızca şarkı söyleyerek 6 ayda sigarayı vazgeçebilirsiniz.

Sigara Vazgeçme Merkezi IQuit Smoking uzmanı Dr. Sibel Akkol, 3 ile 6 ayda şarkı söyleyerek ve elişleriyle uğraşarak sigarayı vazgeçmenin muhtemel olduğunu söyledi.

Sigaraya başlama yaşının giderek düştüğünü ve sigaraya bağlı illet hastalıklerle sıhhatini kaybedenlerin rakamının süratle çoğaldığını ifade eden Dr. Akkol, sigaranın hasarları ve vazgeçme yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Sigaranın 4 bin çeşit zehir kapsadığının bilimsel olarak ortaya konduğunu ve içenlerin, içmeyenlerden 10-12 sene evvel can verdiğini söyleyen Akkol, “Sigara, başta akciğer olmak üzere tam uzuvlarda illet hastalık yapıyor.” dedi.
sigara
Sigarayı vazgeçenlerin yalnızca yüzde 15′inin başkalarının desteği olmadan bunu muvaffak olabildiğine dikkat toplayan Akkol, dünyada son günlerde süratle dağılan ve büyük alaka gören IQS yönteminde, şarkı söyleyerek ve muhtelif hobilerle uğraşarak sigaradan kurtulunabileceğini söyledi. Sigara bağımlığının hakikat nedeninin psikolojik olduğunu korunan Dr. Akkol, şarkı söyleme gibi tavırlarla mutluluk hormonu salgılatarak nikbitkiinin verdiği hafifleme tesirinin yerine bu tesirin sağlanabileceğini belirtti.

Sibel Akkol, 30 ülkede 500 binden fazla şahsın sigarayı bu yöntemle vazgeçtiğini ve değişik yöntemlerin aksine yüzde 90′a varan zafer sağlanan bu yöntemin, fiziki bağımlılığının yok edildiği bireye özel bir yöntem olduğunu kaydolarak şöyle konuştu:

“IQS programının emeli, beynin kendini nikbitkiinsizlik gidişatına yalansı sırasında yaşanan kasvetleri ortadan kaldırarak, şahsın sigaranın fizyolojik ve psikolojik bağımlılığından çok kolay bir biçimde kurtulmasını sağlamaktır. Muhtelif psikolojik görüşme ve test neticelerinin ardından özel bir makineyle kulaktan elektrik vererek nikbitkiin bağımlığına son veriliyor.”

Kulaktan yapılan elektrik masajıyla asap hücrelerinin uyarılarak endorfin salgılatıldığına ve beynin nikbitkiin lüzumundan kurtarıldığına dikkat toplayan Dr. Akkol, bu yöntemle alakalı şu bilgileri verdi:

“POD ismi verilen elektro akapunktur dayanağıyla bağımlının kulağındaki refleks noktaları elektrik darbeleriyle uyarılır. Uyarılacak refleks noktaları, hastaların ne kadar zamanla uyarılacağı, uygulanacak elektrodarbalerin şiddeti ve değişik parametreler bilgisayar tarafından tanımlanır.

Uygulamadan takribî 2 saat sonra beta-endorfinler salgılanmaktadır. Bunlar bedenimizin natürel morfinidir. Zahmetli anlarımızda bizi yatıştırır, sızımızı, acımızı hafifletir, mutluluk verirler.”

Cihan

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=55240&cat=220&dt=2008/02/11

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.