Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Sıhhatte bir skandal daha

31.03.2021
12

28 yaşındaki Nuray Demirci mide rahatsızlığı ile sağlık kurumuna müracaat etti. Sızısının geçmesi için yapılan iğne sonu oldu. Rize’de hastalık tanısı konulamadan yaşamını kaybeden genç kadının vefat sebebi …

28 yaşındaki Nuray Demirci mide rahatsızlığı ile sağlık kurumuna müracaat etti. Sızısının geçmesi için yapılan iğne sonu oldu.

Rize ’de hastalık tanısı konulamadan yaşamını kaybeden genç kadının vefat sebebi inceleniyor.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz hafta sonu Rize ’de alana gelen vakada Nuray Demirci 28 adlı kadın rahatsızlanınca yakınları tarafından Rize 82. Sene Devlet Hastanesi ’ne kaldırıldı.

Midesinde yanma olduğunu söyleyen ve yüksek ateşi bulunan Demirci, iğne rehabilitasyonunun ardından evine sevk edildi. Rahatsızlığı devam eden Demirci, bu defa Rize Devlet Hastanesi ’ne sevk edildi.

Yapılan tüm araştırmalara karşın yeniden rahatsızlığının sebebi anlaşılamadı. Müşahede altında yakalanan Demirci, bir sonraki gün 26 Şubat Pazartesi sabah saatlerinde aniden yaşamını kaybetti.

Nuray Demirci, vefat sebebinin anlaşılması için Trabzon Adli Tıp Müesseseyi ’na sevk edildi.

Mevzuyla alakalı açıklama yapan Demirci ’nin kardeşi Sami Demirci, ablasının vefatında bakımsızlık bulunduğunu ileri sürerek, “Midesinden rahatsızlanan ablamı evvel Rize 82. Sene Devlet Hastanesi ’ne götürdük. Burada rahatsızlığının sebebi anlaşılamadı. İğne ve serum yapıldı. Ardından bizi konuta gönderdiler. Rahatsızlığı geçmeyince bu defa Rize Devlet Hastanesi ’ne götürdük. Ama burada da rahatsızlığının sebebi anlaşılamadı. Sabah saatlerinde ablamın kalbi durdu. Bakımsızlık olduğunu düşünüyoruz. Trabzon Adli Tıp Müesseseyi ’ndan gelen rapora göre mesullerden şikayetçi olacağım” biçiminde konuştu.

Sağlık Kurumu yetkilileri mevzuyla alakalı açıklama yapmaktan kaçındı.

İHA

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=16341&cat=220&dt=2007/03/02

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.