Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Siz bütün sorumluluğu almalısınız

16.08.2021
10
Siz bütün sorumluluğu almalısınız

Sıradan bir doktordan değerli tavsiyeler duymayı beklemeyin. Doktorlar genelde yardımcı olmazlar, hasta randevusunu takip için koşturur dururlar. HMO’da durum özellikle böyledir, çün­kü her vizite için …

Sıradan bir doktordan değerli tavsiyeler duymayı beklemeyin. Doktorlar genelde yardımcı olmazlar, hasta randevusunu takip için koşturur dururlar. HMO ’da durum özellikle böyledir, çün­kü her vizite için çok az para alırlar ve her gün mümkün oldu­ğu kadar çok hasta görmeye zorlanırlar. Doktorunuz kendisine en az sizin kadar kötü bakıyordur ve en az sizin kadar sağlık­sız, hatta belki de daha kötü bir şekilde besleniyordun Bu kitabı okuduktan sonra, siz ona yardımcı olup, onun sağlığını düzeltebilir ve erken ölümünü engelleyebilirsiniz. Doktorlar tüm zamanlarını ve tüm güçlerini harcasalar da, verdikleri tav­siyeler, istisnasız olarak yarar sağlamayacak kadar ılımlı ol­maktan öteye gidemiyor.

Boston ’daki Massachusetts hastanesinden Dr. Randall S. Stafford ve David Blumenthal, farklı uzmanlık alanlarından 1521 Amerikalı doktora yapılan 30 bin hasta ziyaretinin kayıt­larını incelemişlerdir. Doktorların bu vizitelerin yüzde 50′sinde tansiyon ölçümü ve ancak yüzde 4.6′sında kolesterol derecesi ölçümü yaptıkları ortaya çıkmıştır. Doktorlar, vizitelerin yüzde 5.8′inde nasıl kilo verilmesi gerektiğine dair tavsiyelerde bu­lunmuşlar, yüzde 3′ünde ise hastalara sigarayı bırakma konu­sunda öneriler sunmuşlardır. Doktorlar ortalamada kolesterolü düşürecek beslenmesel ya da diğer değişimler için ziyaretlerin yüzde 4.3′ünde, egzersiz için yüzde 11.5′inde tavsiyelerde bulunmuşlardır. Kardiyovasküler rahatsızlıklarla ilgili kayıtlar göz önüne alındığında, tipik (neredeyse gereksiz) diyetsel yön­lendirmeden ve egzersizden hemen hemen hiç bahsedilmediği görülmüştür.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.