Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Splenda ile yaşam daha tatlı

29.04.2021
11

Tatlandırıcı kullanırken ve kilo hakimiyetinde tattan fedakarlık etmenize gerek kalmıyor.. SPLENDA®, sukraloz kapsayan, şekerden yapılma, şeker tadında tüm dünyada devrim yaratacak bir tatlandırıcı olarak harcayıcılara sunuluyor. …

Tatlandırıcı kullanırken ve kilo hakimiyetinde tattan fedakarlık etmenize gerek kalmıyor..

SPLENDA®, sukraloz kapsayan, şekerden yapılma, şeker tadında tüm dünyada devrim yaratacak bir tatlandırıcı olarak harcayıcılara sunuluyor. SPLENDA® Tatlandırıcı şekerden daha az kalori ve karbonhidrat barındırır ve şeker yerine kullanılabilir. Aspartam veya Sakarin kapsamaz.
Hem tablet hem de granül halinde olan SPLENDA® Tatlandırıcı, şekere seçenek olarak ya da öteki tatlandırıcıların kullanıldığı her yerde kullanılabiliyor. Tablet halindeki SPLENDA® sıcak ve soğuk meşrubatlarda kullanılırken, toz halindeki SPLENDA® yemeklerde yada kek, kurabiye gibi hamur tatlılarında da şeker yerine kullanılabilir.
SPLENDA® şeker, karbonhidrat yada kalori alımını tasa edenlerin, yemek pişirirken kullanabilecekleri, ısıtıldığında tadını gözeten ve şeker tadına sahip tatlandırıcı seçimidir ve kullanıcılarına coşku verici bir seçenek olarak sunuluyor.
Eşsiz bir tatlandırıcı olan sukraloz bazlı SPLENDA® ’nın, yapılan 100 ’den fazla bağımsız muayenehane deneyler, diyabet hastalarının, hamile ve emziren bayanların ve çocukların dahi rahatlıkla kullanılabileceği ispatlamıştır.
Diyabet hastalarının kullanımı ile alakalı yapılan muayenehane deneyler neticesinde, sukraloz ’un insülin seviyesine, yemekten sonra kan glikoz seviyesine ya da uzun vadeli kan glikoz hakimiyetine hemoglobin A1C tesir etmediğini gösteriyor. Ayrıca araştırmalar öngörülen maksimum günlük sukraloz ölçüsünün üç katı alımının bile 3 ay süresince tip-2 diyabet hastalarının glikoz balansına tesir etmediğini gösteriyor.

Gebelik ve emzirme yarıyılında SPLENDA® Tatlandırıcı kullanımı, FDA ’nın Food and Drug Administration/Amerikan Yiyecek ve İlaç Yönetimi koşul koştuğu, sukraloz ’un tehlikesiz olduğunu gösteren araştırmalar yapılmış ve deneyler sukraloz ’un anne sütüne geçmediğini göstermiştir. Anneler özellikle gebelik ve emzirme yarıyıllarında daha çok beslenme gereksinimi dinliyor; sukraloz bayanların bu yarıyıllarda fazla kalori almaktan sakınmalarına takviyeci olabiliyor.
FDA sukraloz ’un herkes tarafından kullanılabileceğini doğrulamıştır. SPLENDA® ile tatlandırılmış besinler, kilo hakimiyeti altındaki çocukların gereksinimlerine göre tertip edilmiş sıhhatli yeme tasarılarına harika bir seçenek olabilir.
Sukraloz ’un eminliği, FDA ve muhtelif bilim dallarından gelen beynelmilel uzmanlar tarafından bağımsız olarak değerlendirilmiş ve ölçülmüştür. Böylece sukraloz ’un phenylketonuria* hastaları dahil olmak üzere herkes tarafından kullanılabileceği neticesine varmışlardır. Şekerden yapılma, şeker tadında SPLENDA® ile alakalı yapılan araştırmalardan elde edilen bilgiler sayesinde , rastgele bir yan tesiri olmadığı, ömür boyu günlük 20 kilodan fazla şekere eşdeğer testlerinde dahi toksik tesiri tespit edilmediği, bedende birikmediği, illet hastalıkojen olmadığı, hamilelikte bebeğin gelişimini etkilemediği, asap hücrelerine hasar vermediği ve enerji imali için metabolize edilmediği netleşmiştir.
Dünya ’da 4000 ’den fazla mahsulde SPLENDA® kullanılmaktadır. Bunlara, gıda, içeçek, yiyecek dayanağı gibi bir çok tanınmış markalar da dahil. Misalin; The Coca-Cola Company ’nin en ehemmiyetli mahsulü olan Diet Coke gibi.

* SPLENDA® Tatlandırıcı sukraloz fenilalalin kapsamaz.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=17667&cat=220&dt=2007/03/16

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.