Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

VM MEDICAL PARK SAMSUN SAĞLIK KURUMU AMASYA AİLE VE UZMAN HEKİMLERİYLE BULUŞTU

08.05.2021
65
VM MEDICAL PARK SAMSUN SAĞLIK KURUMU AMASYA AİLE VE UZMAN HEKİMLERİYLE BULUŞTU

VM Medical Park Samsun Sağlık Kurumu’nin akademik unvana sahip hekimleri, Amasya Aile Hekimleri ve uzman hekimleri ile bir mesleksel buluşmada buluştu. Yapılan buluşmada, VM Medical Park’ın hekimleri, kendi alanlarındaki en aktüel rehabilitasyonlarla alakalı meslektaşlarına sunum yaptı.

Alanında uzman çalışanları, akademik unvana sahip hekim kadrosu, hasta odaklı üstün hizmet kavrayışı ve multidisipliner çalışmayı bir araya getiren VM Medical Park Samsun Sağlık Kurumu hekimleri, Amasya’nın Aile Hekimleri ve uzman hekimleriyle toplandı.  

 

OBEZİTE, HİPEK VE PANKREAS CERRAHİSİ ELE ALINDI

Op. Dr. Mustafa Çağlar tarafından moderatörlüğü yapılan buluşmada VM Medical Park Sağlık Kurumu’nden Prof. Dr. Arif Kökçü jinekolojik onkoloji alanında; Prof. Dr. Taner Özbenli; migren rehabilitasyonunda Öğrenişsel Tutumsal Terapi’nin galibiyet oranı hakkında,  Prof. Dr. Ramazan Özçankaya ise psikiyatrik olaylar mevzusunda bilgiler verdi.

Doç. Dr. İlhan Karabıçak; obezite, hipek rehabilitasyonu, karaciğer ve pankreas cerrahisi hakkında,  Doç. Dr. Özlem Şahin Çamur;  kansızlıklar, talasemi ve hamilelik ile ilişkili hematolojik karmaşıklıklar hakkında,  Doç. Dr. Murat Erdoğan; ortopedide spesifik olarak boy uzatma işlemleri hakkında, Uzm.Dr. İsmail Özer; nefroloji, böbrek sıhhati ve hastalıkları hakkında  konuşma yaptı.

 

ROBOTİK SİSTEM VE AKTÜEL REHABİLİTASYONLAR

Yrd. Doç. Dr.  İ. Barış Okumuş ve Yrd. Doç. Dilek Erdem;  her hafta kumpaslı olarak VM Medical Park Samsun Sağlık Kurumu’nde yapılan ur konseylerinde sunulan olayların multidisipliner çalışmaları, ışınım onkolojisi ve medikal onkolojide ilaç hazırlamada  robotik sistem ve aktüel rehabilitasyonlar hakkında bilgiler verdi. Yrd. Doç. Dr. Atilla Saraç; damar rehabilitasyonu hakkında, Op. Dr. Dilek Polat; çocuk  cerrahisinde multidisipliner yaklaşım  mevzusunda, Uzm. Dr. Gülsüm Figen Günindi ise; çocuk endokrinolojinin bölgede ehemmiyetli bir gereksinim olması nedeniyle çocuk yan dal takımının faal çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

ÇOCUK SAĞLIK KURUMU PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Son olarak lafı alan VM Medical Park Samsun Sağlık Kurumu Başhekimi Uzm. Dr. Adem Dirican ise sağlık kurumularının akademik  eforu, yüksek teknolojik aygıt yatırımları ve kısa vakit içerisinde hayat geçmesi tasarlanan Çocuk Sağlık Kurumu Projesi hakkında bilgi verdi. Aile hekimlerinden gelen sualleri yanıtlayan VM Medical Park Sağlık Kurumu hekimleri, aile hekimleri ve uzman hekimler ile sevinçli bir buluşmayı geride vazgeçti.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.