Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Yaban mersini diye kanmayın!

31.03.2021
9
Yaban mersini diye kanmayın!

Sahte mahsullerle milletin sıhhatiyle oynuyorlar! Muhtelif hastalıkların rehabilitasyonunda nebatsal mahsullere olan arzın giderek attığını belirten uzmanlar, bu vaziyeti istismar edenlerin sahte mahsullerle milletin sıhhatiyle oynadığını belirtti. ”Nebatsal …

Sahte mahsullerle milletin sıhhatiyle oynuyorlar!

Muhtelif hastalıkların rehabilitasyonunda nebatsal mahsullere olan arzın giderek attığını belirten uzmanlar, bu vaziyeti istismar edenlerin sahte mahsullerle milletin sıhhatiyle oynadığını belirtti.

”Nebatsal Sağlık Kılavuzu” kitabının yazarı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, son senelerde nebatsal mahsullere olan arzın attığını belirterek, bir çok şahsın da şifalı nebatları şuursuzca satın aldığını söyledi.
Bu vaziyetin bazıları tarafından istismar edildiği ihtarında bulunan Prof. Dr. Saraçoğlu, son yarıyılda ”yaban mersi” nebatının satışında insanların kandırıldığını belirterek, şunları kaydoldu:

”Yaban mersini diye insanlara başka nebat satıyorlar. Reel yaban mersininin buruk bir tadı vardır. Bugün insanlar kabarıklıktan bahseder. Yaban mersininden bir avuç harcandığında ne kabarıklık ne de gaz problemi kalır. Ama insanlara yaban mersini diye, yabani ayı üzümünü tanıttılar. Birde bunu satarken şeker hastalarına iyi geliyor diye reklamını yapıyorlar. Yabani ayı üzümünün yaban mersiniyle uzaktan yakından ilgisi yok ve bol şekerli. Şeker hastalığına da netlikle iyi gelmez aksine şeker hastalarına hasarlı.”

Saraçoğlu, insanoğlunun artık tabiatı ve natürel olanı aradığını belirterek, ”Ama ne acıdır ki tabiata dönüş yapan insan 1960′lı senelerdeki o tabiatı bulamıyor. Bugün tabiat insanoğluna karşı savaşan bir düşman haline geldi. Başka Bir Deyişle insan bunu kendi eliyle yaptı” diye konuştu.

Kaynak: http://www.haberturk.com/saglik/haber/624377-yaban-mersini-diye-kanmayin

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.